Działalność dydaktyczna Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego obejmuje Szkołę Psychoterapii Psychodynamicznej, która skierowana jest przede wszystkim do ekspertów w dziedzinie psychologii i psychoterapii, a także Psychodynamiczne Studium Socjoterapii i Psychoterapii Młodzieży (PSSiPM), obejmujące znacznie szersze grono adresatów.

Psychoterapia psychodynamiczna

Krakowskie Centrum Psychodynamiczne (https://www.kcp.com.pl/) stosuje podejście psychodynamiczne oparte na psychoanalizie, wprowadzone do praktycznego zastosowania przez jednego z założycieli placówki, dra Piotra Drozdowskiego. Mówiąc najkrócej, celem psychoterapii psychodynamicznej jest pomoc pacjentowi tak, żeby zrozumiał, dlaczego myśli i zachowuje się w określony sposób. Podstawowym narzędziem w psychoterapii psychodynamicznej jest rozmowa psychoterapeuty z pacjentem i wytworzenie się silnej więzi między nimi.

Dla kogo jest PSSiPM

Nauka w studium trwa dwa lata i podzielona jest na dwa etapy: wstępny i zaawansowany. Jej program został stworzony z myślą o psychologach, pedagogach, wychowawcach, nauczycielach, socjoterapeutach, pracownikach świetlic środowiskowych, ośrodków pomocy społecznej, pracownikach socjalnych.

O zdobyciu lub poszerzeniu wiedzy w Studium powinni pomyśleć również ci, którzy na co dzień zatrudnieni są w placówkach oświatowych, terapeutycznych, ośrodkach wsparcia dziennego oraz wielofunkcyjnych placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Którzy pracują zarówno z dorosłymi, jak i z dziećmi oraz młodzieżą, wymagającą pomocy.

Nauka w PSSiPM

Nauczanie w Studium odbywa się w etapie wstępnym oraz zaawansowanym. We wstępnym uczestnicy przygotowywani są do pracy warsztatowej, treningowej oraz prowadzenia różnych form pracy grupowej. Nacisk położony jest tutaj na wypracowanie odpowiedniej komunikacji, asertywności, na profilaktykę uzależnień i przeciwdziałania agresji oraz szeroko pojętą pomoc psychologiczną w pracy z dziećmi i młodzieżą.

W etapie zaawansowanym można wziąć udział tylko po zakończeniu etapu wstępnego, bo daje on odpowiednią wiedzę teoretyczną i praktyczną. Etap ten służy zdobywaniu praktycznych umiejętności diagnostycznych, rozumieniu problemów podopiecznych. Wchodzi w niego również proponowanie odpowiedniej interwencji socjoterapeutycznej, psychoedukacji, psychoprofilaktyki dzieci i młodzieży. W tej części uczestnicy studium uczą się też, chociażby organizacji pracy świetlic i ośrodków socjoterapeutycznych.

Zajęcia w Studium odbywają się równolegle w kilku miastach Polski w: Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Poznaniu i Szczecinie. Nauka jest płatna. Etap wstępny kosztuje 2500 zł, a zaawansowany 6500 zł. Ale inwestycja w tę propozycję dydaktyczną Krakowskiego Centrum Psychodynamicznego (https://www.kcp.com.pl/) na pewno się opłaci, bo zajęcia prowadzone są przez wybitnych specjalistów, którzy doskonale przygotują do wypełniania codziennych obowiązków związanych z pracą z dziećmi i młodzieżą.

[Głosów:4    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here