Piękne i równe zęby to wynik dbałości przez lata. Wzrost świadomości dotyczącej tego, jak istotne jest wyzbycie się wad zgryzu, powoduje, że pacjentami gabinetów ortodontycznych bardzo często są mali pacjenci. Aparaty ortodontyczne nie są kojarzone zbyt pozytywnie, co może początkowo zniechęcać. Jeśli do tego doda się chwilowy dyskomfort, który pojawia się tuż po założeniu aparatu, można zrozumieć, dlaczego dzieci czasem niechętnie podchodzą do terapii. Na szczęście nowoczesna ortodoncja docenia dzieci walczące z krzywymi ząbkami i proponuje dla nich atrakcyjne rozwiązanie.

Korekcja wad zgryzu u dzieci jest szalenie ważna. Na tym początkowym etapie o wiele prościej jest zniwelować nieprawidłowości, co ma bezpośrednie przełożenie nie tylko pod kątem estetycznym, ale także zdrowotnym. Musimy zdawać sobie sprawę, że wady zgryzu utrudniają prawidłową wymowę, a także stwarzają dysfunkcję w obszarze codziennych czynności tj. jedzenie. Przekonanie malucha, że aparat na zęby w Krakowie może być przyjazny, nie jest proste, szczególnie, że dorosłe argumenty często nie trafiają na podatny grunt. Stąd też współczesna ortodoncja postawiła na skojarzenie najlepszych materiałów z ich wysoką estetyką. Znalezienie dobrego ortodonty to klucz do sukcesu. Z całą pewnością nie może to być specjalista, który nie potrafi komunikować się z młodym pacjentem.

Szukając najlepszego eksperta w tej dziedzinie, warto przyjrzeć się klinice Dentestica.pl z Krakowa, która jest wprost modelowym ośrodkiem przyjaznym dzieciom. Specjaliści z tamtejszej kliniki obejmują kompleksową opieką ortodontyczną dzieci. Przygotowują dla nich ruchome aparaty, podejmując bezpośrednią współpracę z pacjentem. To szalenie istotna część całej terapii. Dziecko, które może uczestniczyć przynajmniej częściowo w powziętych działaniach, o wiele chętniej zakłada ruchome aparaty oraz stosuje się do wszelkich zaleceń. W tym miejscu należy podkreślić, że wspomniana współpraca obejmuje wybór koloru i wzoru aparatu, a więc dotyka najważniejszego dla dziecka aspektu, jakim jest sama atrakcyjność. To szalenie istotna część, która angażuje dziecko w cały proces, a tym samym buduje pozytywną komunikację i zaufanie. Reszta — a więc efektywność leczenia, właściwe dopasowanie aparatu i ustalenie planu terapii — należy oczywiście do wysokiej klasy ortodonty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here