Problem nietrzymania moczu

Nietrzymanie moczu to często pojawiający się problem, który może dotyczyć wielu osób. Niestety inkontynencja jest bardzo uciążliwą dolegliwością, która prowadzi do poczucia wstydu i poważnego ograniczania własnej swobody przez osobę, która na nią cierpi. Z tego powodu warto zastanowić się, w jaki sposób poprawić jej komfort i – o ile to możliwe – umożliwić powrót do normalnej aktywności.

U kogo może pojawić się nietrzymanie moczu?

Pomimo iż nietrzymanie moczu kojarzy się nam przede wszystkim z małymi dziećmi, tak naprawdę problem ten może dotknąć każdego. Często pojawia się u osób starszych i niepełnosprawnych, między innymi jako wynik ich chorób i osłabienia siły mięśniowej, w tym mięśni odpowiadających właśnie za utrzymaniu moczu. Jednak nie tylko oni mogą doświadczyć tej dolegliwości. Również osoby młode, które przeszły poważne zabiegi chirurgiczne, w tym kobiety w okresie połogu, mogą borykać się z tym problemem.

Specyficznym rodzajem tego problemu jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, które pojawia się podczas wzmożonej aktywności fizycznej, ale też śmiechu czy kichania. Jest szczególnie przykrą i wstydliwą dolegliwością, ponieważ może dotykać nawet osób stosunkowo młodych, które wciąż chcą pozostawać aktywne zawodowo czy w życiu osobistym.

Niewielkie wkładki na mały problem

Inkontynencja może przybierać różne formy. Od stosunkowo niewielkiego problemu, jakim jest wysiłkowe nietrzymanie moczu, aż po poważne dolegliwości, kiedy praktycznie nigdy mocz nie jest utrzymywany w pęcherzu. W zależności od nasilenia problemu należy też zastosować odpowiednie artykuły higieniczne.

Dla osób cierpiących na nieznaczną inkontynencję dedykowane są przede wszystkim wkładki do bielizny, które zbierają krople i wchłaniają wilgoć. Mają jednocześnie niewielki rozmiar i grubość, więc pozostają bardzo dyskretne. Ich zadaniem jest także eliminacja przykrego zapachu, dzięki czemu osoby cierpiące na tę dolegliwość mogą wciąż prowadzić aktywne życie społeczne.

Pieluchomajtki dla dorosłych na większe problemy

Osoby, które borykają się z poważniejszym problemem inkontynencji, muszą jednak skorzystać ze specjalnie przeznaczonych dla nich pieluchomajtek dla dorosłych. Są one stosowane przede wszystkim przez osoby starsze, obłożnie chore i niepełnosprawne, które nie mogą samodzielnie udać się do toalety. Mogą być wówczas noszone zarówno w ciągu dnia, jak i nocy. Dobrze chronią nawet przed dużą ilością moczu i przykrym zapachem.

Proponowane przez nas pieluchomajtki dla dorosłych – almach.pl – to przede wszystkim oferta marki Seni, cenionego producenta produktów higienicznych. Dzięki temu majtki chłonne gwarantują bardzo wysoką skuteczność i sprawiają, że nawet przy poważnym problemie osoba chora lub starsza będzie miała zapewniony komfort. W przypadku osób leżących oraz w czasie nocy dobrze zabezpieczają także pościel i materac łóżka przed zamoczeniem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here