Popularne sposoby wybielania zębów

Jeśli odcień Twoich zębów sprawia, że rzadziej się uśmiechasz, możesz skorzystać z kilku sposobów na ich rozjaśnienie. Najprostszy sposób to po prostu systematyczne szczotkowanie zębów specjalnymi rodzajami past o działaniu wybielającym. Wybielająca pasta Blanx i inne markowe pasty wybielające pomagają przywrócić naturalną biel zębów, usuwając z powierzchni szkliwa różnego rodzaju przebarwienia. Drugi z popularnych sposobów rozjaśniania zębów to paski wybielające, które nakłada się na kilkanaście-kilkadziesiąt minut na powierzchnię zębów, dwa razy dziennie, przez kilka tygodni czasu. Trzeci sposób to wybielanie zębów u dentysty. Takie wybielanie jest najbardziej skuteczne, jednak cena usług wielokrotnie przewyższa cenę past czy pasków wybielających.

Wybielanie zębów najlepiej rozpocząć od ich dokładnego wyleczenia i usunięcia z ich powierzchni kamienia nazębnego. Ten potrafi odkładać się przez lata, w negatywny sposób wpływając na wygląd naszych zębów. Jeśli uzyskany efekt wybielenia wydaje się nam niewystarczający, sięgamy po specjalistyczną pastę do wybielania zębów. Na rynku znajdziemy wiele past tego typu. Dużą popularnością cieszą się m.in. wybielające pasty Blanx, bazujące na naturalnym wyciągu z porostów islandzkich, bezpieczne w stosowaniu także u osób o nadwrażliwych dziąsłach. Systematyczne stosowanie pasty wybielającej pomoże w pozbyciu się nalotów i przebarwień od papierosów czy kawy, pozwalając rozjaśnić zęby o 1-2 tony. Gdy uzyskany efekt wybielenia wciąż wydaj się nam niewystarczający, możemy sięgnąć po paski wybielające. Paski przykleja się do powierzchni zębów na około 20min, dwa razy dziennie przez okres kilku tygodni czasu. W ten sposób można wybielić zęby o 2-4 tony. Ostateczny efekt wybielenia zleży od wyjściowego koloru zębów.

mycie zebow

Gdy podstawowe sposoby wybielania zawodzą i specjalistyczne paski lub pasty wybielające Blanx są dla nas niewystarczające, możemy skorzystać z usług świadczonych przez gabinety stomatologiczne. Wybielanie zębów u stomatologa będzie jednak dość drogie, a w niektórych przypadkach dość bolesne – w zależności od zastosowanej metody wybielania. Korzystając z nowoczesnych metod wybielania zębów można je wybielić jednak nie o 1-2, ale nawet o 5 lub więcej tonów. Po wybieleniu zębów przez stomatologa, nie można zapominać o ich regularnym szczotkowaniu. W ten sposób efekt wybielenia będzie bardziej trwały. Do szczotkowania wybielonych zębów używa się past poleconych przez dentystę. Co pewien czas sięgnąć można również do past wybielających, nie należy ich jednak nadużywać, by nie uszkodzić podrażnionego szkliwa zębów.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here