Czy warto ubezpieczać się prywatnie?

Służba zdrowia jest niedofinansowana, dlatego na niektóre zabiegi, operacje czy rehabilitację trzeba czekać miesiącami, a nawet latami. Kto nie chce stać w niebotycznych kolejkach, musi udać się na wizytę prywatną. Rocznie zostawiamy w takich gabinetach kilkadziesiąt milionów złotych. Nie zanosi się, aby w najbliższym czasie sytuacja uległa poprawie.

W dobie słabego dostępu do profesjonalnej pomocy i diagnostyki wiele osób decyduje się na prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Ubezpieczenia oferują pokrycie kosztów związanych z opieką medyczną oraz organizację systemu świadczenia w zamian za regularne uiszczanie składki.

Biorąc pod uwagę stan polskiej opieki medycznej, prywatne ubezpieczenie zdrowotne ma dobry grunt do rozwoju. Warto jednak pamiętać, że płacenie składek prywatnych nie zwalnia nas z robienia tego samego w ramach ZUS. Państwowe składki są nadal obowiązkowe, bez względu na inne posiadane ubezpieczenia.

Jak wynika z przeprowadzonych badań, jesteśmy w stanie zapłacić więcej za diagnostykę i opiekę, do której będziemy mieli dostęp w każdej chwili. W systemie publicznym wizyta u np. okulisty wiąże się z kilkutygodniowym czasem oczekiwania. W sektorze prywatnym możemy być przyjęci nawet tego samego dnia.

Najczęściej podawane przyczyny wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego to:

  • krótki czas oczekiwania na usługę,
  • szeroki zakres świadczonych usług,
  • dostęp do najnowszego sprzętów oraz technologii,
  • wysokie kwalifikacje personelu,
  • bardzo dobre warunki podczas leczenia szpitalnego (prywatne pokoje, wyższy standard posiłków, możliwość samodzielnego wyboru lekarza prowadzącego),
  • możliwość dostosowania konkretnych świadczeń do indywidualnego przypadku,
  • wysoki poziom obsługi,
  • duży rodzaj pakietów do wyboru, dzięki czemu można dopasować ofertę do swoich potrzeb i możliwości finansowych,
  • świadczenia obejmują nie tylko samego ubezpieczonego, ale również dzieci i współmałżonka,
  • placówki są stale modernizowane i dostosowywane do postępu medycznego i technologicznego.

Te wszystkie czynniki sprawiają, że ubezpieczenie zdrowotne zyskuje na popularności i coraz chętniej korzystamy z prywatnej opieki medycznej. Wiele wskazuje na to, że tendencja ta utrzyma się, jeśli działanie służby zdrowia nie ulegnie poprawie. Więcej informacji o tym, w jaki sposób możemy się ubezpieczyć, można znaleźć na stronie: http://majorbroker.pl/ubezpieczenie-zdrowotne/.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here