Depilacja laserowa

Gładkie ciało wpisuje się nie tylko we współczesne kanony. Dzięki odkryciom archeologicznym wiemy, że już od starożytności człowiek szukał sposobów, które pomogą mu uczynić jego skórę gładką jak alabaster i wolną od pokrywających ją włosków. Dziś wszystkie bolesne i skuteczne na krótką metę narzędzia do depilacji, takie jak pęsety, pasty, woski, czy maszynki, mogą odejść w niepamięć. Depilacja laserowa pozwoli Ci osiągnąć aksamitną skórę, o której od dawna marzysz.

Technologia depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest metodą pozwalającą na bezpieczne i trwałe usuwanie włosów przy pomocy lasera. Światło laserowe przenika w głąb skóry, prowadząc do kontrolowanego uszkodzenia cebulki włosowej i jej korzeni. Impuls świetlny wytwarzany przez laser jest pochłaniany przez melaninę — barwnik znajdujący się w skórze i włosach — a następnie przekształca się w energię cieplną. Ta prowadzi do obumarcia cebulek włosowych. Moc lasera i czas trwania poszczególnych impulsów są dobierane do rodzaju skóry i włosów pacjenta. Pierwsze próby depilacji z wykorzystaniem lasera podjęto w latach 60. ubiegłego wieku. Niestety, w ówczesnych czasach technologia ta była jeszcze na tyle niedoskonała, że zamiast pozbywać się włosów, uszkadzały delikatną skórę. Na przestrzeni dekad narzędzie to jednak udoskonalono i dzisiejsze urządzenia do depilacji laserowej są w pełni bezpieczne dla pacjentów.

Kiedy jest najlepszy moment na przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej?

Choć depilację laserową można wykonywać praktycznie przez cały rok, większość osób decyduje się na podejście do zabiegu w okresie jesienno-zimowym. Jest kilka czynników, które na to wpływają. Przed przeprowadzeniem zabiegu należy przez 1 – 1,5 miesiąca powstrzymać się od usuwania włosów przy pomocy wosku, pasty cukrowej oraz depilatorów. Taka konieczność powstaje ze względu na to, że wyrywając włos mechanicznie, usuwana jest też jego łodyga, w której znajduje się melanina. Laser nie może więc poprawnie zadziałać i zabieg nie przyniesie pożądanych efektów. Oczywiście w okresie przygotowującym do zabiegu można pozbywać się widocznej części włosa np. przy pomocy maszynki do golenia. Kolejnym powodem, przez wzgląd, na który pacjenci odkładają zabiegi depilacji laserowej na chłodniejsze miesiące, jest kategoryczny zakaz opalania się przed i po zabiegu. Ekspozycja słoneczna przed przystąpieniem do depilacji laserowej jest niewskazana, ponieważ może dojść do poparzeń skóry. Po zabiegu odradza się opalanie, ponieważ może być ono czynnikiem wywołującym podrażnienia. Więcej informacji na temat przygotowań oraz przeciwskazań dotyczących zabiegu znajdziesz na stronie – Skinlogca Wrocław: depilacja laserowa.

Ponadto, by efekt depilacji był trwały, należy przeprowadzić całą serię 6 -8 zabiegów odbywających się co 8 – 10 tygodni. Taka konieczność występuje, ponieważ poszczególne włosy znajdują się w różnych fazach wzrostu, w związku z czym laser nie działa na nie tak samo skutecznie. Właśnie ze względu na te czynniki najlepszą porą na wykonanie zabiegu depilacji laserowej jest okres od września do marca.

Czy depilacja laserowa zawsze działa?

Zabiegi depilacji laserowej przeprowadzane z wykorzystaniem nowoczesnych aparatów laserowych, trwale redukują niechciane owłosienie nawet o 90%. Pozostałe włosy są zdecydowanie rozjaśnione, słabsze i mniej widoczne. Są jednak przypadki, kiedy depilacja przy pomocy lasera nie przynosi oczekiwanych rezultatów, ze względu na karnację i rodzaj włosów pacjenta. Na depilację laserową nie są podatne włosy bardzo delikatne, wyjątkowo jasne, rude i siwe. Laser działa najlepiej w przypadku osób, które mają bardzo jasną karnację i ciemne, kontrastujące włosy. W takiej sytuacji wiązka światła laserowego precyzyjnie rozpoznaje, gdzie występuje duże skupisko melaniny i niszczy włos. Depilacja laserowa jest doskonałym uzupełnieniem terapii u osób cierpiących na hirsutyzm — czyli zaburzenia hormonalne skutkujące występowaniem nadmiernego owłosienia. Tacy pacjenci powinni jednak liczyć się z koniecznością wykonania większej liczby zabiegów i tym, że ich efekt może nie być tak trwały.

Komu szczególnie poleca się skorzystanie z depilacji laserowej?

Depilacja laserowa to idealne rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu na codzienne i żmudne pozbywanie się niechcianych włosków. Stanowi też wybawienie dla tych, którzy mają wyjątkowo wrażliwą skórę. W takim przypadku codzienne golenie, czy depilacja woskiem mogą prowadzić do powstawania podrażnień i wrastania włosów. Laser pomaga także w walce z hirsutyzmem i jest znakomitym dodatkiem do leczenia endokrynologicznego.

Jak widzisz, depilacja laserowa jest w pełni bezpieczna i pozwala się pozbyć zbędnego owłosienia raz na zawsze. Skorzystaj z tej metody i odkryj gładsze oblicze swojej skóry.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here