lot samolotem w ciąży

Kobiety aktywne, które bardzo lubią podróżować, powszechnie zadają sobie pytanie, czy w czasie ciąży potrafią podróżować? Część specjalistów na to umożliwia. Jest natomiast parę zasad, które przyszła mama musi spełnić, żeby mogła wejść na pokład samolotu. Głównym zastrzeżeniem jest termin rozwiązania. Jeśli kobieta jest dzisiaj w 36. tygodniu ciąży, to nigdy nie może podróżować samolotem. Związane jest zatem z porodem, jaki mógłby się podjąć na pokładzie samolotu. Wymaganym dokumentem przed podróżą jest zaświadczenie lekarskie, potwierdzające brak jakichkolwiek przeciwwskazań do podróży.

Latanie samolotem a ciąża

Ale nie ma przeciwwskazań do latania samolotem dla kobiet w ciąży, to nikt a tego często nie poleca. Być może spowodowane jest zatem tym, że nie nie wiadomo, jak zareaguje organizm kobiety podczas lotu. Jedno jest jedno – ekstremalne przeżycia na że nie są niezbędne. Niektórzy specjaliści natomiast proponują, żeby rezygnować z tego sposobu podróży. Najlepszym czasem na podróż samolotem jest okres pomiędzy 14. a 27. tygodniem ciąży. Podróże podczas pierwszego trymestru zwiększają ryzyko poronień, uszkodzeń płodu. Wszystko to jest wywołane funkcjonowaniem urządzeń, które wykorzystują promieniowanie rentgenowskie. Z kolei w trzecim trymestrze ciąży odradza się takie podróże, bo bardzo szkodliwe są wtedy zmiany ciśnienia i ograniczona zawartość tlenu na całych wysokościach. Lot w tamtym okresie powoduje kluczowe choroby ciążowe, takie jak uciski pleców czy puchnięcie nóg. W stosunku z ryzykiem, jaki nosi ze sobą podróż samolotem najlepiej wpierw skonsultować ją z lekarzem, który oceni, czy lot będzie widoczny dla ciężarnej. Przeciwwskazaniami do lotu samolotem są pewno ciąża mnoga, wcześniejsze poronienia, zagrożona ciąża, problemy z systemem krążenia.

czy można lecieć samolotem w ciąży i dlaczego

Zachowanie kobiety ciężarnej podczas lotu

Kobieta w ciąży, jeśli zdecyduje się już na podróż samolotem, winna zastosować się do paru wskazówek po to, żeby lot samolotem minął przyjemnie. Więc, żeby ograniczyć negatywne wyniki lotu, musi powszechnie zmieniać pozycję, a co pół godziny winna wstać i w miarę możliwości poruszać nogami i stopami. Winna także mnóstwo pić, bo powietrze w samolocie jest bardzo suche, oraz w razie potrzeby wykorzystywać środki rozkurczowe. Kobieta w ciąży lecąca samolotem winna także zwrócić uwagę na zapięcie pasa bezpieczeństwa tak, aby nie uciskał brzucha. Podczas takiej podróży ważne jest, żeby kobieta siedziała koło wyjścia, ponieważ musi powszechnie korzystać z łazienki. Przed planowaną podróżą przyszła mama winna skonsultować kwestie podróży z ginekologiem, który przeprowadzi wywiad oraz wykona wszystkie niezbędne analizowania. Przed podjęciem decyzji o podróży samolotem, należy również wziąć pod uwagę miejsce, do którego bierzemy się udać. W czasie ciąży należy unikać wycieczek do tropikalnych miejsc. Jest to zwłaszcza szkodliwe ze powodu na choroby, które często mają duży rozwój, a dla osoby w ciąży potrafią być zwłaszcza ogromne konsekwencje.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here