mezoterapia

Mezoterapia to zabieg, który może bardzo pozytywnie zaskoczyć swoimi efektami. Metoda ta została pierwszy raz wykorzystana w medycynie przez francuskiego doktora Michela Pistora, a w latach 70 zaczęto jej powszechnie używać w dziedzinie medycyny estetycznej, gdzie zadomowiła się na dobre. Okrzyknięto ją „przełomem w walce ze starzeniem”. Mezoterapia w Lublinie nie tylko odmładza, ale również nawilża skórę i ją regeneruje. Ale zacznijmy od początku. Czym jest zabieg mezoterapii? Najprościej mówiąc, polega on na wstrzykiwaniu bardzo korzystnych dla skóry człowieka składników. Wśród nich znajdują się:

– sole mineralne
– witaminy A, C, E
– kofeina
– kwas hialuronowy
– aminokwasy
– substancje czynne pochodzenia roślinnego (na przykład z alg bądź zielonej herbaty)
– i inne indywidualnie dobrane składniki.

Na jakich częściach ciała stosuje się zabieg mezoterapii?

– twarz
– szyja
– dłonie
– dekolt
– pośladki
– uda.

Poza tym zabieg ten dzieli się na:

– mezoterapię igłową – jest to zdecydowanie częściej wybierana metoda, aczkolwiek z powodu użycia igły, zaliczana do inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Może być nieprzyjemny, a jego efekty zauważyć można po 3-4 zabiegach

– mezoterapię bezigłową – czyli zabieg stosunkowo nowy, który polega na przenikaniu odżywczych składników przez skórę za pomocą fal radiowych. Jest to zabieg znacznie mniej nieprzyjemny niż mezoterapia igłowa i zyskuje sobie coraz szersze grono zwolenników.

Choć mezoterapia (zarówno igłowa, jak i bezigłowa) to zabieg dla osób w każdym wieku, nie każdy może się mu poddać. Są pewne przeciwskazania do jej stosowania. Oto one:

– ciąża
– opryszczka
– alergia
– cukrzyca
– zażywanie leków przeciwzakrzepowych
– zażywanie leków przeciwnowotworowych.

Należy bezwzględnie stosować się do tych przeciwwskazań!

Zaletą mezoterapii jest przede wszystkim to, że dzięki niej możemy dostarczyć aktywnych składników właśnie w te miejsca, gdzie ich brakuje. Ponadto, mezoterapię stosować można również w celu zapobiegnięciu wypadaniu włosów (poprzez ostrzykiwanie skóry głowy) i powstawaniu cellulitu!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here