Pielęgnacja stóp to coś, o czym wielu z nas zimą zapomina. Wiosną, kiedy mamy ochotę założyć sandały lub klapki, okazuje się, że wygląd naszych stóp pozostawia wiele do życzenia. Skóra jest sucha i szorstka, pięty zgrubiałe, podeszwy stóp twarde i niezbyt estetyczne. Niestety, wykonywane w domu zabiegi pielęgnacyjne mogą nie wystarczyć, żeby przywrócić stopom dobrą kondycję. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest wizyta u podologa – specjalisty od pięknych i zdrowych stóp.

Kim jest podolog?

Podologia to gałąź medycyny, która specjalizuje się w chorobach stóp i stawu skokowo-goleniowego. Lekarz podolog posiada fachową wiedzę z różnych dziedzin, od dermatologii, przez ortopedię i chirurgię, po diabetologię, dzięki czemu zajmuje się kompleksowym leczeniem dolegliwości dotykających stopy. Do podologa należy zgłosić się, jeśli mamy problemy skórne, odciski, kurzajki, wrastający paznokieć albo grzybicę stóp. Lekarz pomorze także w leczeniu stopy cukrzycowej czy problemach z deformacjami stopy.

Dlaczego w trosce o stopy warto odwiedzić podologa?

Lekarza podologa w swoim mieście czy w najbliższym regionie wyszukamy za pomocą strony podolodzy.pl. Umawiając się na wizytę u podologa, będziemy mieli możliwość nie tylko zdiagnozowania chorób stóp, ale przede wszystkim skorzystania z fachowej porady specjalisty w zakresie pielęgnacji skóry. Lekarz dopasuje rodzaj terapii do naszych indywidualnych potrzeb, biorąc pod uwagę np. rodzaj naskórka. Zaleci nam nie tylko odpowiednie specyfiki pielęgnacyjne, ale także zabiegi, które pomogą przywrócić naszym stopom zdrowie i piękny wygląd. Dzięki nim skóra stóp będzie miękka i dobrze nawilżona, a stopy doskonale będą prezentować się i na plaży, i w letnim obuwiu. Co więcej, dzięki poradom podologa unikniemy także przykrych dolegliwości, które często dotykają nas latem: odcisków, kurzajek czy grzybicy skórnej, a w razie ich wystąpienia, szybko odzyskamy zdrowie i dobre samopoczucie, ponieważ terapia przebiegnie szybko i bez zakłóceń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here