Ziołowe oczyszczanie organizmu z toksyn

Różnego rodzaju toksyny przedostają się do naszego organizmu z pożywieniem i wdychanym powietrzem. Ich nadmiar wpływa niekorzystnie na nasze zdrowie, powoduje pogorszenie wygładu, osłabienie, trudności w koncentracji. Warto zatem sięgnąć do naturalnych środków oczyszczających.

Detoks ziołowy

Wiele ziół jest skutecznymi środkami oczyszczającymi organizm z toksyn i są łatwo dostępne.

Mniszek lekarski – posiada działanie moczopędne, ale dobrze wpływa też na działanie wątroby. Ułatwia usuwanie zbędnych produktów przemiany materii.

Ostropest plamisty – działa żółciopędnie i detoksykacyjnie. Ułatwia regeneracje wątroby, poprawia jej funkcjonowanie i chroni przed działaniem toksyn. Wpływa także na pracę woreczka żółciowego. Polecany szczególnie przy problemach z prawidłowym trawieniem. Ma postać zmielonych ziaren, które dodaje się do potraw.

Pokrzywa – jest najpopularniejszym ziołem w Polsce. Działa oczyszczająco i moczopędnie. Pobudza także przemianę materii, wpływa korzystnie na stan skóry, włosów i paznokci. Najprościej stosować ja w postaci naparów z suszu.

Inne naturalne środki detoksykacji

Istnieją także artukuły, które zawierają składniki dobre dla naszego organizmu i działające oczyszczająco. Są przy tym w pełni naturalne.

Chlorella – alga morska działająca oczyszczająco. Stanowi źródło chlorofilu, usprawnia pracę wątroby i układu pokarmowego. Wzmacnia odporność. Najlepszym sposobem jej spożywania są tabletki lub kapsułki.

Spirulina – także alga. Działa odkwaszająco, wspomaga pracę wątroby. Usuwa toksyny oraz pozostałości leków i produktów przemiany materii. Dostępna jest w postaci tabletek.

Zielony jęczmień – jest źródłem antyoksydantów, witamin, minerałów i chlorofilu. Poprawia trawienie, przyspiesza usuwanie toksyn i niestrawionych resztek pokarmów. Także wpływa na działanie wątroby. Dostępny jest w formie sproszkowanej do rozpuszczania w wodzie lub soku.

Na rynku dostępne są także suplementy diety o działaniu oczyszczającym. Warto tu zwracać uwagę na skład i wybierać te najbardziej naturalne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here