butelki PET

Wygoda użytkowania to dla wielu konsumentów jeden z najważniejszych czynników decydujących o ich decyzji zakupu jakiegoś produktu. Zaraz obok jakości kosmetyku, ważne jest to, w jaki sposób można z niego korzystać. Nawet najlepsze serum nie będzie działało odpowiednio, jeśli będzie stało na półce nieużywane, ponieważ jest w niewygodnym opakowaniu. Jak wybrać to odpowiednie dla swojej marki? Podpowiemy poniżej.

Rodzaje opakowań na kosmetyki

Na rynku kosmetyków można znaleźć wiele różnych propozycji opakowań. Można wybierać wśród różnych kształtów, zamknięć, sposobów aplikacji kosmetyków, a także wielu rodzajów materiałów użytych do produkcji opakowań. Do najpopularniejszych i najczęściej stosowanych rozwiązań należą takie opakowania jak: butelki PET, butelki uniwersalne z tworzyw sztucznych PP, butelki HDPE, opakowania wykonane z akrylu, opakowania aluminiowe, butelki wykonane z Glass Polymer (wyglądają jak szklane), butelki z rPET (z recyklingowanych tworzyw). W zależności od filozofii marki, rodzaju produktów itp., każdy znajdzie coś dla siebie.

Co to jest PET?

Dosyć istotna jest też wygoda użytkowania kosmetyków w danym opakowaniu — przykładowo, jeśli kosmetyk jest w wielkiej szklanej butli, to będzie ona nieporęczna przy transporcie oraz niewygodna przy codziennym użytkowaniu. Jednym z najpopularniejszych tworzyw, z których produkuje się opakowania na kosmetyki, jest PET. Jest to polimer z grupy poliestrów, który jest używany do produkcji butelek, a także materiałów. To termoplastyczne tworzywo powstało w latach 40. XX w. Pierwsza butelka PET została zaś opatentowana kilkadziesiąt lat później -w 1973 przez Nathaniel Wyetha.

Butelki PET — zalety używania

Butelki PET mają wiele zalet, które sprawiają, że wielu producentów kosmetyków korzysta właśnie z tego rozwiązania. Z tego surowca powstają opakowania w różnych kształtach i pojemnościach. Można także dowolnie barwić ten materiał, przez to kosmetyki, które są wrażliwe na działanie światła lub promieni słonecznych będą odpowiednio zabezpieczone. Ogromnym ich plusem jest lekkość materiału, który nie wpływa na wagę produktu. Co ciekawe jest to tez ogromnym plusem przy transporcie produktów na większą skalę, lekkość PET sprawia, że przy ich transporcie emituje się mniej węgla niż przy szklanych opakowaniach. Dodatkowo można je w dowolny sposób dopasować do brandu. Dodatkowo butelki z PET można w łatwy sposób zrecyklingować i wyprodukować z nich inne opakowania, które mogą być z powodzeniem używane. Butelki PET doskonale nadają się do kosmetyków.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here