Przychodnia stomatologiczna oferuje różny zakres usług prowadzących do zapobiegania powstawaniu chorób zębów i przyzębia.

Dentysta podczas wizyty w gabinecie stomatologicznym dokonuje przeglądu jamy ustnej i dokonuje oceny stanu wszystkich zębów. Oprócz leczenia zębów dentysta może dokonać ich zabezpieczenia przed rozwojem próchnicy za pomocą lakowania lub fluoryzacji.

Warto korzystać z tak zwanej stomatologii zachowawczej, aby uchronić się przed niepotrzebną utratą naturalnych zębów. Obecnie przychodnie stomatologiczne dysponują skutecznymi środkami, które zapewniają bezbolesne leczenie zębów, obejmujące nie tylko ubytki próchnicze, ale także o innym podłożu, jak również odbudowę złamanych zębów, usuwanie pojawiających się przebarwień na ich powierzchni.

Jeżeli ktoś zaniedba leczenie zębów ze zmianami próchniczymi, dentysta będzie musiał zastosować leczenie kanałowe polegające na usunięciu zniszczonej miazgi, oczyszczeniu kanału i wypełnieniu go odpowiednim materiałem stomatologicznym. Taki zabieg pozwoli zachować ząb i uniknąć jego ekstrakcji.  

W przypadku, gdy nie udało się wyleczyć zęba na czas dentysta będzie musiał usunąć zniszczony ząb. Jeżeli korzenie są nietypowo rozłożone może zaistnieć konieczność zastosowania chirurgii stomatologicznej i przeprowadzenia resekcji korzenia. Jednak leczenie zębów chirurgiczne czasami okazuje się jedynym rozwiązaniem. Dentysta chirurg wykonuje również zabiegi takie jak plastyka wędzidełek, jest to związane z wadami wrodzonymi takimi jak przerost lub nieodpowiednie wykształcenie wędzidełka.

W przychodni stomatologicznej można skorzystać również z implantologii, dzięki czemu uzyskuje się piękny uśmiech. Implanty mogą być zastosowane w przypadku braku jednego lub kilku zębów. Implant to inaczej tytanowy wkręt umieszczany zamiast naturalnego korzenia zęba.  

Dla utrzymania zdrowych zębów niezbędna jest diagnostyka dziąseł i szybka reakcja na możliwe stany zapalne w jamie ustnej i pojawienie się pierwszych oznak paradontozy. Dentysta, aby uchronić pacjenta przez rozwojem bakterii usuwa kamień nazębny, który jest również przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust.

 Rodzice powinni przychodzić z dziećmi do dentysty już we wczesnym dzieciństwie, aby oswajać ich z gabinetem stomatologicznym. Leczenie zębów mlecznych jest ważne dla przyszłego rozwoju zębów stałych i zdrowia całej jamy ustnej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here