Niepłodna para po skorzystaniu z dobrodziejstwa współczesnej medycyny, może doczekać się zdrowego potomstwa. Pamiętać należy jednak o tym, że sposób leczenia niepłodności w dużej mierze zależy od tego, co tak naprawdę wywołało problemy. W pierwszej kolejności warto wykonać specjalistyczne badanie płodności.

Test na płodność – kompendium wiedzy

Pary, które chcą upewnić się czy są płodne mogą wykonać domowy test na płodność, który jest niczym innym jak popularnym testem owulacyjnym. Jest to bardzo precyzyjny sposób na to, aby wyznaczyć dni w których współżycie będzie najbardziej owocne. Mężczyźni mogą skorzystać także z domowych testów płodności, które skupiają się na badaniu nasienia. W każdej aptece można kupić testy i co najważniejsze nie potrzebujemy do tego recepty.

Testy owulacyjne – czym są i jak działają

Jak powszechnie wiadomo plemnik największe szanse zapłodnienia komórki jajowe ma zawsze w trakcie owulacji. Tradycyjny domowy test płodności pozwala niemal w 100% wyznaczyć, kiedy dojdzie do owulacji. Testy owulacyjne działają niemal na identycznej zasadzie jak popularne testy ciążowe. Do badań potrzebna jest więc próbka moczu. Jeżeli test wykryje kobiecy hormon LH, to mamy wyraźny sygnał, że zbliżają się dni płodne.

Jak sprawdzić płodność u mężczyzn?

Jeszcze kilka lat temu domowe testy płodności zarezerwowane były wyłącznie dla kobiet. W dzisiejszych czasach sytuacja drastycznie się zmieniła. W aptekach możemy kupić specjalne testy dla mężczyzn. W zestawie znajduje się zazwyczaj niewielki pojemnik na spermę, zakraplacz, tester i roztwór testujący. Domowy test płodności bada ilość plemników w spermie. Im więcej plemników w nasieniu tym kolor roztworu barwiącego jest mocniejszy. W każdym zestawie znajdują się wzorce, z którymi będzie można porównać uzyskany rezultat.

Czy domowe testy płodności są wiarygodne?

Domowe testy płodności dla mężczyzn i kobiet dają bardzo wiele informacji o płodności, ale pamiętać należy o tym, że nie są to testy diagnostyczne. W przypadku mężczyzn wykazywana jest jedynie liczba plemników. Bardzo ważnym elementem jest również ich budowa oraz ruchliwość. Mężczyźni którzy chcą w 100% upewnić się czy są płodni powinni jak najszybciej zapisać się do doświadczonego androloga, który jest specjalistą od schorzeń męskiego układu rozrodczego. W wielu sytuacjach pomóc może również urolog, który specjalizuje się z kolei w chorobach układu moczowo-płciowego.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://www.gyncentrum.pl/test-na-plodnosc

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here