Przeszczep włosów to technika chirurgiczna, która przenosi mieszki włosowe z części ciała odpornej na łysienie na obszar łysiejący lub nadmiernie przerzedzony. Jest stosowana głównie w leczeniu łysienia typu męskiego. W przypadku zabiegu takiego jak przeszczep włosów Katowice mogą się pochwalić dostępem do wielu specjalistów, takich jak m.in. dr Turowski.

Przebieg przeszczepu włosów

W tej minimalnie inwazyjnej procedurze, przeszczepy zawierające mieszki włosowe, które są genetycznie odporne na łysienie, (na przykład tył głowy) są przeszczepiane na łysą skórę głowy. Przeszczep włosów można również stosować do przywracania rzęs, brwi, włosów brody, włosów klatki piersiowej, włosów łonowych oraz do wypełniania blizn spowodowanych wypadkami lub zabiegami chirurgicznymi, takimi jak lifting twarzy czy poprzednie przeszczepy włosów. Przeszczep włosów różni się od przeszczepu skóry tym, że zawiera prawie cały naskórek i skórę właściwą otaczającą mieszek włosowy. Zamiast pojedynczego paska skóry, lekarz od włosów przeszczepia wiele drobnych elementów.

Naturalny porost włosów

Ponieważ włosy naturalnie rosną zwykle w grupach od 1 do 4 włosów, obecne techniki wykorzystują do przeszczepów jednostki pęcherzykowe w ich naturalnych grupach. Dzięki temu nowoczesna transplantacja włosów pozwala na naturalny wygląd, poprzez naśladowanie pierwotnej orientacji włosów. Procedura przeszczepu włosów nazywana jest transplantacją jednostek pęcherzykowych (FUT). Włosy dawcy można zbierać na dwa różne sposoby: zbierania pasków lub ekstrakcji jednostek pęcherzykowych (FUE). Oferujące profesjonalny przeszczep włosów Katowice to miasto, w którym dr Turowski wykonuje zabiegi różnego typu.

Przedoperacyjna ocena i planowanie

Podczas wstępnej konsultacji lekarz od włosów analizuje skórę głowy pacjenta, omawia jego preferencje i oczekiwania oraz doradza mu najlepsze podejście (na przykład pojedyncze lub wielokrotne sesje). Mówi mu także, jakich efektów można rozsądnie oczekiwać. Przedoperacyjne badanie pozwala na zbadanie aktualnej gęstość włosów, aby można było dokładnie ocenić wyniki pooperacyjne nowo przeszczepionych włosów. Niektórzy pacjenci mogą odnieść korzyści z przedoperacyjnego podawania witamin. Przez kilka dni przed operacją pacjent powstrzymuje się od stosowania jakichkolwiek leków, które mogą skutkować krwawieniem i wynikającym z niego słabym przeszczepem. Alkohol i palenie mogą przyczyniać się do słabego przyjęcia przeszczepu. Antybiotyki pooperacyjne są zwykle przepisywane w celu zapobiegania zakażeniom ran lub przeszczepów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here