Chyba każdy, kto chociaż raz borykał się z problemem nietrzymania moczu wie, jak nieprzyjemna potrafi być ta dolegliwość. Pewnie nie raz najadł się wstydu, gdy prawda o chorobie wyszła na jaw w towarzystwie znajomych i przeżywał autentyczny koszmar, modląc się, by przykry incydent nie przydarzył się w najmniej oczekiwanym momencie. Na szczęście dla wszystkich osób, które mają kłopot z pęcherzem, wymyślono sporo rozwiązań, pomagających walczyć z ich przypadłością. Jednym z nich są pieluchy o wysokiej chłonności.

Komfort dla wszystkich, którzy nie kontrolują oddawania moczu

Nietrzymanie moczu wciąż jest u nas traktowane jak temat tabu. Właśnie dlatego tak niewiele można się dowiedzieć o środkach zapobiegawczych, mających uchronić osobę chorą przed wypadkiem, gdy nie zdoła powstrzymać parcia na pęcherz. Tymczasem pieluchy dla dorosłych przydają się w walce z niekontrolowanym oddawaniem moczu i wcale nie są przeznaczone wyłącznie dla osób starszych. Wbrew pozorom, nie tylko one chorują – obecnie także dużo młodsi ludzie, w tym przeważnie kobiety, mają kłopot z kontrolowanym opróżnianiem pęcherza. Wiek nie ma tutaj znaczenia – każdy czuje się taką sytuacją mocno zażenowany i bez wątpienia potrzebuje odpowiedniego wsparcia. Sięgając po właściwie wyprofilowane pieluchy może zapewnić sobie pełnię komfortu, a przy tym wreszcie przestać się zamartwiać i ukrywać ze swoją dolegliwością.

Pieluchy dla dorosłych – jakie mają zalety?

Niewątpliwie z użytkowania tego rodzaju zabezpieczenia płyną same korzyści. Pieluchy dla dorosłych są na tyle chłonne, by zapobiec przeciekaniu i nie dopuścić do niezręcznych sytuacji. Różnią się między sobą poziomem chłonności, ponieważ poszczególne osoby potrzebują modeli o nieco odmiennych parametrach. Inne są też pieluchomajtki, wykorzystywane zimą, kiedy przyjmujemy mniej płynów, a inne w ciepłych miesiącach, gdy naprawdę dużo pijemy. Tak czy inaczej, wszystkie mają uchronić chorego przed nieprzyjemnym skutkiem przypadkowego oddania moczu i zapewnić mu pełną dyskrecję.

Pieluchy mają też zapewniać komfort, niezależnie od sytuacji, w jakiej znajdzie się osoba, cierpiąca na schorzenie pęcherza. Anatomiczny kształt, o który dbają ich producenci, pozwala dopasować się bezpośrednio do ludzkiej figury, dzięki czemu nic się nie podwija i nie uwiera użytkownika. Pieluchomajtek nie sposób też dostrzec gołym okiem, ponieważ schowane bezpiecznie pod ubraniem, idealnie przylegają do ciała, zastępując bieliznę osobistą. Tworzy się je w taki sposób, by skóra mogła zawsze oddychać, ponieważ w przeciwnym razie mogłoby dojść do powstania niepotrzebnych odparzeń.

Pieluchy dla dorosłych przygotowuje się zazwyczaj w kilku rozmiarach. Wiadomo, że kobieca wersja będzie wyglądać nieco inaczej, niż egzemplarze dla mężczyzn. Dzięki odpowiedniemu dopasowaniu do anatomii człowieka, pieluchomajtki nie będą się przemieszczać w trakcie chodzenia ani uwierać przy wykonywaniu zbyt gwałtownych ruchów.

Trzeba jednak pamiętać, że pieluchy to jedynie rodzaj zabezpieczenia przed skutkami choroby a nie coś, co miałoby jej przeciwdziałać. Właśnie dlatego każdy, kto podejrzewa u siebie nietrzymanie moczu, powinien udać się do lekarza. Tylko on może przepisać odpowiednie leki, wskazać właściwie dopasowane ćwiczenia, możliwe do wykonania w warunkach domowych lub zaproponować rozwiązanie operacyjne.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here