Na czym polega detoks alkoholowy

Życie pod jednym dachem z alkoholikiem nie jest łatwe. Ciągłe kłótnie, stres, nerwy, krzyki powodują, że każdy dzień jest koszmarem. Jak uzyskać w takiej sytuacji pomoc? Odpowiedź na to pytanie nie zawsze jest oczywista, bo trudno jest zmusić dorosłego człowieka, aby poddał się profesjonalnej terapii w ośrodku uzależnień. Jednak mimo to warto spróbować pomóc ludziom, którzy wpadli w sidła nałogu. Chodzi szczególnie o osoby pijące przez kilka tygodni bez żadnej przerwy. Dla nich wymyślono detoks alkoholowy, czyli odtrucie organizmu po alkoholu. Dzięki takiej czynności możliwe jest pozbycie się wielu toksyn. Co więcej, detoks pozwala przeciwdziałać objawom zespołu abstynencyjnego powstałym w wyniku nagłego odstawienia substancji odurzających.

Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Przede wszystkim powinno być ono przeprowadzone w odpowiednim, bezpiecznym miejscu. Mowa o prywatnym ośrodku, w którym możliwe są zabiegi i terapie w warunkach klinicznych. Detoks alkoholowy jest tam procesem, dzięki którym usuwa się z krwiobiegu uzależnionej osoby różne pozostałości toksycznych związków, które są w składzie alkoholu etylowego. Robi się to po przez podawanie dożylnie soli mineralnych, magnezu, potasu, elektrolitów oraz witaminy B1. Tego typu specyfiki umożliwią przywrócenie równowagi metabolicznej. Odtrucie organizmu po alkoholu spowoduje, że zostanie przerwany ciąg alkoholowy oraz będą złagodzone psychiczne skutki odstawienia wysokoprocentowych trunków (rozdrażnienie, zaburzenia w rytmie snu, napady lękowe, napady agresji
omamy itp.)

Zobaczmy jeszcze, na czym polega odtrucie alkoholowe. Okazuje się, że stosowane są także leki przeciwbólowe, a nawet nasenne. Nie ma się czego obawiać, bo tego typu leczenie odbywa się zawsze pod okiem doświadczonego specjalisty. Jaki jest czas potrzebny do odtrucia organizmu? Otóż wystarczy co najmniej tydzień, aby detoksykacja przyniosła oczekiwane efekty.

Podsumujmy zatem, że detoks alkoholowy to sprawdzona od wielu lat metoda, która zalecana ludziom z symptomami zespołu abstynencyjnego, w więc reakcją ich chorego, organizmu na ciągi alkoholowe. Takim osobom można pomóc tylko w profesjonalnej placówce. Sami nie dadzą bowiem rady poradzić sobie ze swoim problemem. Odtrucie organizmu po alkoholu przywróci stopniowo właściwą gospodarkę metaboliczną. Jednak trzeba pamiętać, że detoks alkoholowy nie pomoże wyjść z nałogu. Będzie tylko dobrym sposobem na nabranie sił do kolejnych etapów terapii oraz złagodzi następstwa spowodowane odstawieniem wódki i innych podobnych napojów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here