dentysta Poznań

W najbliższym czasie masz umówioną wizytę u dentysty, ale już teraz tak bardzo się jej obawiasz, że nabierasz coraz większej ochoty na to, by ją odwołać? Dosłownie nie możesz spać po nocach, bo myślisz tylko o tym, co cię czeka już za kilka dni i jakie to katusze będziesz musiał znów przeżywać? Pamiętaj, że taki strach przed dentystą zawsze można przynajmniej częściowo zmniejszyć. Dobry stomatolog w Poznaniu sam ci w tym pomoże i zdoła tak się tobą zająć, abyś mógł zapomnieć o tym, gdzie właściwie jesteś. Ty również masz jednak spory wpływ na to, jak reagujesz na kolejne wizyty w gabinetach stomatologicznych. Spróbuj zawalczyć ze swoimi lękami już teraz. Im szybciej to zrobisz, tym prędzej przestaniesz bać się leczenia zębów.

W dniu wizyty wyjątkowo zrezygnuj z picia kawy, nawet tej pierwszej porannej. Dodatkowe pobudzenie nie będzie ci do niczego potrzebne, gdyż strach sam w sobie doprowadzi już do wyrzutu adrenaliny, która naładuje cię masą energii i wyraźnie podwyższy twoje tętno. Zamiast parzyć kawę, sięgnij więc po uspokajające zioła. Świetnie zadziała na ciebie już nawet mała filiżanka melisy albo delikatny napar z rumianku. Pamiętaj tylko, by zaparzyć świeże zioła. Nie korzystaj z ekspresowych herbatek w torebkach, gdyż ich działanie jest znikome. Wypij też dużo wody. Porządnie nawodnij organizm, aby uniknąć nieprzyjemnego uczucia suchości w ustach. Woda w pewnym sensie też ma działanie uspokajające, bo gdy jesteś odwodniony, od razu czujesz się bardziej zestresowany.

Dentysta Poznań na pewno wywoła u ciebie znacznie mniejszy strach, jeżeli na dzień przez wizytą zajmiesz się czymś, co lubisz robić i spróbujesz się zrelaksować, jednocześnie odciągając uwagę od zbliżającej się wizyty. Możesz np. poczytać spokojną książkę (unikaj thrillerów i kryminałów!), umówić się na kawę na mieście ze znajomymi albo obejrzeć miły film (byleby nie dramat) ze swoim partnerem. Pamiętaj też, by do gabinetu dentystycznego zabrać ze sobą coś, co odwróci twoją uwagę w momencie oczekiwania na wizytę. Czasem bardzo pomocny może okazać się nawet zwykły telefon z wciągającą grą albo po prostu dostępem do Internetu. Musisz po prostu zająć czymś swoje myśli. Dzięki temu bez trudu wytrwasz do momentu, w którym twój dentysta zaprosi cię już do gabinetu.

Jednego jednak na pewno nie musisz się obawiać, a mówimy tutaj o bólu, o ile oczywiście korzystasz z usług wyspecjalizowanych i nowoczesnych placówek medycznych. Współczesna stomatologia znakomicie sobie z nim radzi, korzystając z najlepszych środków znieczulających. Dentysta z Poznania – emdent.pl – używa ich na co dzień, dzięki czemu jego pacjenci nie muszą nawet bać się o to, że jakikolwiek zabieg okaże się dla nich chociaż trochę nieprzyjemny. Pamiętaj, że sam też masz spory wpływ na przebieg wizyty. Nie bój się poprosić o dodatkową porcję znieczulenia, jeśli tylko poczujesz jakikolwiek dyskomfort czy wręcz odczujesz typowy ból. Dentyści zawsze są przygotowani na takie sytuacje. Oni są od tego, by pomóc ci przejść przez wizytę w jak najbardziej komfortowych warunkach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here