Ćwiczenia w domu może wykonywać każdy
fot. Pixabay.com

Pandemia koronawirusa zamknęła nas w domach i zmusiła do zmiany codziennych aktywności. Ci, którzy do tej pory ćwiczyli na siłowniach lub w klubach fitness musieli znacznie zmienić swoje plany. Czy da się więc skutecznie ćwiczyć w domu? Oczywiście! Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić, szczególnie wówczas, gdy warunki atmosferyczne nie pozwalają ćwiczyć na zewnątrz.

Przeczytaj też: http://www.and1.pl/trening-w-domu/

Trening w domu – dla kogo i jaki?

Trening w domu jest tak naprawdę dobry dla każdego. Szczególnie jednak przysłuży się tym, którzy niekomfortowo czują się w towarzystwie innych ćwiczących osób lub też tym, którzy mają niską odporność i nie chcą narażać swojego zdrowia na szwank na wolnym powietrzu podczas niskich temperatur. Poza tym trenować w domowym zaciszu mogą zarówno dzieci, jak i młodzież, dorośli, a nawet seniorzy. Domowy trening nie wymaga specjalnego przygotowania. Wystarczy tylko chcieć i zacząć regularnie ćwiczyć. 

Jeśli chodzi o rodzaje treningów, które wykonywać możemy w domu, wachlarz ich jest tak naprawdę ogromny.  Dla tych, którym potrzebna jest relaksacja i ukojenie umysłu, wiele dobrego zrobi joga oraz inne ćwiczenia relaksacyjne. Jeśli ktoś chce wzmocnić swoje mięśnie i stawy powinien postawić na stretching, rolowanie, pilates, ćwiczenia rozciągające. Natomiast jeśli zależy nam na spalaniu tkanki tłuszczowej i intensywnych treningach, serwisy takie jak youtube są ich pełne i każdy znajdzie wśród nich coś, co mu najbardziej odpowiada. 

Jak często ćwiczyć w domu?

Efekty każdego rodzaju ćwiczeń daje przede wszystkim ich regularne i systematyczne wykonywanie. Dlatego też nawet jeśli ćwiczymy w domu, a nie na siłowni czy w klubie fitness, powinniśmy to robić minimum trzy razy w tygodniu. Jednocześnie warto być wrażliwym na to, co podpowiada nam ciało. Jeśli dany trening przestanie być dla nas męczący, warto sięgnąć po coś więcej, tak aby mobilizować ciało do dalszego wysiłku i rozwoju. To pomoże nam równomiernie rozwijać wszystkie partie ciała, zapobiegać przeciążeniu konkretnych mięśni i stawów oraz uniknąć kontuzji.

Zobacz też: http://www.bodyandmind.pl/wybor-odpowiedniego-roweru-jak-to-zrobic/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here