jak ćwiczyć
fot. pexels.com

Wiele osób ma błędne przekonanie, że aby schudnąć należy dużo i ciężko ćwiczyć. Nie jest to prawda, a wręcz może wprowadzić w błąd i sprawić, że wiele osób zrobi sobie krzywdę. Sprawdź, jak ćwiczyć, żeby schudnąć i aby cały proces był racjonalny i zdrowy.

Zobacz też: http://www.gautama.pl/jak-cwiczyc-na-silowni-zeby-schudnac/

Ćwiczenia i racjonalne żywienie

Jeśli masz problem z otyłością, to niestety sam trening nie wystarczy. Oczywiście jest to bardzo ważne, aby regularnie podejmować się aktywności fizycznej, natomiast to racjonalne i zbilansowane żywienie ma w procesie eliminacji kilogramów ogromne znaczenie. Mówi się, że dieta gwarantuje 70-80% efektu, a trening 20-30%. Dieta nie jest tutaj restrykcyjnym żywieniem czy głodówką, ale racjonalnym odżywianiem, dopasowanym do potrzeb danej osoby. Warto zatem połączyć te dwa elementy. Wiele osób otyłych twierdzi też, że skoro ćwiczą to mogą więcej jeść. Nie jest to prawda, a przynajmniej w większości przypadków. To, że ćwiczysz nie oznacza, że możesz zaniedbać zdrowe żywienie. Jeśli je zaniedbasz możesz w ogóle nie widzieć efektów treningu.

Zapisz się do trenera i nie ćwicz na własną rękę

Wiele osób zanim podejmie decyzję o zapisaniu się do trenera chce najpierw poćwiczyć samodzielnie w zaciszu domu, aby przygotować się na treningi z trenerem. Nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ po to idziemy do trenera, aby to dzięki jego pomocy schudnąć. Jeśli dotychczas nie ćwiczyłeś i chcesz dopiero rozpocząć z tym przygodę, a rzucasz się na taką wodę samemu, to możesz zrobić sobie krzywdę – zwłaszcza przy dużej otyłości.

Czy trzeba ćwiczyć ciężko?


Znaczna część osób uważa, że tylko ciężkie treningi mogą zdziałać cuda i pomóc w odchudzaniu. Nie jest to prawda. Warto też zaznaczyć, że dla każdego co innego będzie ciężkim treningiem.  Dodatkowo nie chodzi o to, że tylko ciężki trening jest skuteczny i pomaga. Takim treningiem będzie ten połączony z racjonalnym odżywianiem, dlatego też tak istotne jest, aby zadbać o to, by wraz z treningami zdecydować się na nowe nawyki żywieniowe. Warto więc udać się do trenera, który ma wiedzę dietetyczną i będzie w stanie rozpisać zarówno trening, jak i dietę.

Przeczytaj też: http://www.mamaprzedszkolaka.pl/jak-uczyc-dziecko-matematyki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here