Jak rozpoznać profesjonalny salon manicure

Piękne, długie, zadbane i pomalowane paznokcie to wizytówka każdej kobiety. Wiele pań nie ma czasu, ochoty ani umiejętności na malowanie paznokci w domu. Dlatego decydują się na manicure u kosmetyczki. Jednak źle wykonany zabieg może skutkować nawet zakażeniem. Jak rozpoznać taki salon, z którego wyjdziemy zadowolone i z pięknie pomalowanymi paznokciami?

Salony stylizacji paznokci są bardzo popularne i wyrastają jak grzyby po deszczu. Zanim zdecydujemy się na zarezerwowanie miejsca, warto przyjrzeć się gabinetowi. Jeżeli już na wejściu widzimy brud, nieporządek, bałagan na stanowiskach, lepiej zrezygnować z usługi. Alarmujący jest też intensywny zapach monomeru akrylowego, oznacza to że salon nie ma odpowiedniej wentylacji. Warto też przyjrzeć się produktom używanym podczas zabiegu. Buteleczki bez etykiety powinny wzbudzić podejrzenia.

Profesjonalna manikiurzystka, zanim rozpocznie zabieg, powinna dokładnie przyjrzeć się paznokciom. Ocenia ich stan i pyta klientkę o poprzednie doświadczenia z takimi zabiegami, na przykład czy klientka nie ma alergii. Zabieg powinien być wykonywany w rękawiczkach ochronnych.

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na narzędzia, którymi posługuje się kosmetyczka. Profesjonalny salon jest wyposażony w autoklaw – urządzenie do sterylizacji narzędzi kosmetycznych. Jest to forma sterylizacji narzędzi gwarantująca bezpieczeństwo. Narzędzia przed sterylizacją pakowane są w specjalne pakiety. Manikiurzystka powinna otworzyć taki pakiet przy klientce. Jest to sygnał dla klientki, że narzędzie zostało profesjonalnie wysterylizowane.

Sygnałem alarmowym może być też bardzo niska cena usługi. Może to oznaczać, że salon oszczędza na profesjonalnych kosmetykach.

Jeżeli w salonie panuje porządek, jest estetyczny, jasny, warto zarezerwować wizytę. Dodatkowym atutem salonu są wiszące na ścianie dyplomy ze szkoleń ukończonych przez personel. Można też zapoznać się z opiniami. Jeśli salon ma dobre opinie i grono stałych klientek, a nawet ciężko w nim znaleźć wolny termin, można zdecydować się na usługę.

Profesjonalnie wykonany manicure dostępny na https://www.lento.pl/manicure.html, obejmuje nie tylko malowanie paznokci, ale też pielęgnację skórek i nadanie paznokciom kształtu. Warto jednak powierzyć swoje paznokcie profesjonalistce, która zadba o nie w odpowiedni sposób i sprawi, że będą piękne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here