cukiernik

Cukiernik jest to osoba, która zajmuje się wyrobem ciast, ciasteczek oraz innych słodkich wypieków. Pracuje on jako pracownik etatowy W cukierniach wycinek piekarniach, pracowniach, fotelach czy marketach. Może iść również o krok dalej i zajmować się prowadzeniem własnej działalności gospodarczej, czyli w tym wypadku własnej cukierni. Jeżeli pieczenie słodkości sprawia nam dużo frajdy, a dużo osób zachwala nasze smakołyki, powinniśmy spróbować swoich sił jako cukiernik. Jakie wykształcenie jest nam potrzebne do pracy w takim zawodzie? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/jak-zostac-cukiernikiem-sprawdz-co-zrobic-by-pracowac-jako-cukiernik/

Jakie wykształcenie zawodowe powinniśmy mieć, aby starać się o stanowisko cukiernika

Talent oraz predyspozycje jest to jedno, ale odpowiednie wykształcenie i przygotowanie zawodowe jest to drugie. Otrzymamy je Dzięki odpowiedniej szkole już na poziomie szkoły branżowej lub technikum. Edukacja w szkole branżowej trwa zazwyczaj 3 lata. W ramach zajęć będą czekały na lekcje ogólnokształcące, ale też zajęcia dotyczące technologii żywności, chemii spożywczej, a także receptur piekarskich. Przez kilka dni w tygodniu czas będziemy spędzać nie w szkole, a na praktykach na prawdziwym stanowisku pracy cukiernika. Jest to bardzo istotny punkt nauki zawodowej. Odbywać się będą w wybranej przez nas cukierni lub piekarni. Pracodawca w ramach umowy zobowiązuje się do nauczania na pieczenia ciast, dobierania składników oraz dbania o higienę ich porządek na miejscu pracy klatka w ramach tego otrzymujemy drobną symboliczną wypłatę za wykonaną pracę.

Czy technikum jest to dobra droga do kształcenia się jako cukiernik?

Przygotowanie zawodowe które warto jest uwagi może oferować nam również w technikum. Dobrze jest wybrać zawód związany z cukiernictwem, technologią żywności lub gastronomią. Nauka w takiej szkole trwa 5 lat oraz w większym stopniu skupia się na zagadnieniach teoretycznych. Chociaż również czekają na praktyki zawodowe, które będą niezbędne do zaliczenia. Nauka w technikum kończy się egzaminem zawodowym, a także możliwością podejścia do matury. Oprócz tego swoją wiedzę uzupełniać możemy przez szkołę czy studium policealne na kierunku cukiernika.

Zobacz też:  http://www.bytovia.pl/cukiernik-jak-wyglada-jego-praca-obowiazki-zawodowe-cukiernika/

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here