Piękne i zdrowe rzęsy sprawiają wiele satysfakcji – wiemy to z autopsji. Nawet jeśli zdrowo się odżywiamy i dbamy o nie podczas demakijażu – następstwo pór roku oraz przemiany hormonalne w naszym organizmie sprawiają, że rzęsom (podobnie jak włosom) grozi tzw. sezonowe wypadanie. Jak je złagodzić i nadal zachwycać wachlarzem rzęs?

3 proste kroki: jak wzmocnić rzęsy i zapobiec ich wypadaniu?

1. Jak wzmocnić rzęsy: sięgnij po dobre kosmetyki

To może się wydawać mało istotne, ale w świetle zebranych opinii i doświadczeń wielu kobiet wiadomo już, ze na kondycję rzęs ma wpływ wszystko, co na nie nakładamy. Dlatego warto zainwestować w kosmetyki do demakijażu oka, które jednocześnie dbają o rzęsy, oraz kupić dobrą maskarę, czyli taką, która nie tylko maluje, ale również pielęgnuje włoski. Rzęsy w okresie wiosennym wspomoże również picie naparów z pokrzywy i skrzypu polnego.

2. Jak wzmocnić rzęsy: sięgnij po odżywkę do rzęs

Odżywka do rzęs jest – w porównaniu z maskarą – nowością na rynku, ale już zdołała podbić serca milionów kobiet. Wiele dziewczyn traktuje ja jak zdrową alternatywę dla przedłużania rzęs. Odżywka nie tylko wzmacnia cebulki i mocniej ukorzenia rzęsy w mieszkach, ale również stymuluje ich wzrost i zagęszcza na całej linii. Najlepsza odżywka do rzęs daje bardzo szybkie efekty i nadaje się również do stosowania na łuk brwiowy – wiele kobiet uratowało swoje włoski o nieudanej depilacji brwi.

3. Jak wzmocnić rzęsy: unikaj sztucznych rzęs i przedłużania

Wspomniane już wcześniej przedłużanie rzęs to zabieg, który zapewnia rzęsom ładny wygląd, ale niestety za wysoką cenę: nasze własne włoski bardzo słabną dźwigając doczepione do nich syntetyczne rzęsy. W pewnym momencie (przy częstym przedłużaniu) rzęsy nie maja już siły dźwigać doczepianych: w takich wypadkach to właśnie odżywka do rzęs jest w stanie uratować nasze włoski. W okresie wiosennym, gdy rzęsy znacznie słabną, przedłużane włoski mogą szybciej wypadać, dlatego lepiej nie obciążać naszych rzęs dodatkowym ciężarem.

Doklejane, dostępne w drogeriach rzęsy również nie sprzyjają zdrowiu rzęs: zawarty w ich klej bardzo niszczy nasze włoski.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here