W ginekologii od dłuższego już czasu stosuje się laparoskopię ginekologiczną. Jest to jedna z metod diagnostyczno – zabiegowych. Stosuje się pod znieczuleniem ogólnym. Pozwala ona na dokładne zbadanie stanu narządów wewnętrznych.

Celem laparoskopii jest wykrycie wszelkich schorzeń oraz nieprawidłowości. Co ważne, jest to metoda, która cechuje się zdecydowanie mniejszą inwazyjnością chirurgiczną. Dzięki temu możliwe jest usunięcie wielu nieprawidłowości w narządach płciowych kobiety bez konieczności skomplikowanych interwencji chirurgicznych. Tym samym jest to o wiele bezpieczniejsza metoda diagnostyki oraz leczenia. Jest to także metoda bardzo dokłada poprzez zastosowanie zaawansowanej technicznie minikamerki.

Laparoskopia ginekologiczna pozwala przede wszystkim na diagnozę oraz leczenie polipów, zrostów oraz torbieli. Umożliwia także sprawdzenie prawidłowej drożności jajowodów, a także pozwala na ocenę stanu i budowy narządów wewnętrznych kobiety. Laparoskopia stosowana jest także w przypadku ciąży pozamacicznej.

Przed zabiegiem kobieta zawsze musi przejść odpowiednie badania. Ich celem jest ocena ogólnego stanu zdrowia kobiet, a tym samym sprawdzenie czy nie ma żadnych przeciwwskazań do zabiegu. Sam zabieg odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Zabieg rozpoczyna się od wykonania delikatnego nacięcia w okolicy nadłonowej. Pozwala to na bezpieczne i swobodniejszej wprowadzenie sprzętu medycznego, w tym kamerki. Lekarz kontroluje przebieg zabiegu obserwując wszystko na monitorze, do którego przesyłany jest obraz z kamery.

Laparoskopia ginekologiczna a miesiączka to częsty temat jaki pojawia się w rozmowach lekarza z pacjentką. Trzeba wiedzieć, że pierwsza miesiączka po zabiegu może być nieco boleśniejsza i trwać nieco dłużej. Wszystko dlatego, że zabieg laparoskopii odbywa się na narządach wewnętrznych, a te potrzebują nieco więcej czasu, aby się zagoić. Dlatego jeśli miesiączka po laparoskopii jest intensywniejsza niż zwykle nie jest to powód to niepokojów. Jeśli jednak kobieta obawia się czy wszystko jest w porządku może skonsultować się z ginekologiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here