Ekologiczne pieluszki jednorazowe - zdrowa alternatywa dla malucha

Do niedawna kojarzyliśmy pieluchy wielorazowe tylko z tymi tetrowymi, jakich używały nasze mamy i babcie. Było z nimi dużo pracy i wymagały mnóstwo pracy.

Dziś mamy do wyboru o wiele więcej materiałów – można kupić pieluchy z bambusa, konopi lub mikropolaru. Są doskonałą alternatywą dla niezdrowych i pełnych chemii jednorazówek.

Ekologia

Wielorazowe pieluszki są o wiele bardziej ekologiczne. Pieluchując dziecko jednorazówkami, wytwarzamy prawdziwą górę śmieci. Pomyśl przez chwilę – jeśli dziennie zużywasz od kilku do kilkunastu pieluszek, ile to będzie w skali tygodnia lub roku? Tylko w Europie zużywa się ich rocznie 20 miliardów. Pieluchy jednorazowe po wyrzuceniu do kosza, trafiają na wysypisko, a tam będą leżeć przez kilkadziesiąt najbliższych lat.

Przy poruszaniu tematu ekologii, warto zaznaczyć, że choć przeciwnicy wielorazowych pieluszek często mówią o zużywaniu energii i wody, to okazuje się, że pobór tych mediów jest znikomy. W końcu przy małym dziecku i tak pralka jest włączana przynajmniej raz dziennie (pieluchy można prać razem z ubrankami).

Cena

alergie u dziecka

Jeśli nigdy nie miałaś styczności z pieluszkami wielorazowymi i po raz pierwszy zobaczysz ich ceny – zapewne uznasz, że są drogie. Pozwól jednak, że wyjaśnimy Ci, w jaki sposób zaoszczędzisz dzięki temu rozwiązaniu.

Jak już wspomnieliśmy – codziennie zużywasz duże ilości pieluch jednorazowych. Jeśli pomyślisz o ilościach, jakie kupujesz przez cały okres pieluchowania i przełożysz to na koszta, okaże się, że wydajesz wcale niemałą kwotę.

Przy wielorazowym przewijaniu nie potrzebujesz kupować dużej ilości pieluszek. Na początek wystarczy 6-8 kompletów (otulacz, czyli nieprzemakalna warstwa i wkład chłonny). Takie zestawy z powodzeniem wystarczą na cały okres pieluchowania. Mało tego – pieluszki możesz użyć przy następnym dziecku.

Pranie i prasowanie

Wielu rodziców przeraża wizja ciągłego prania, gotowania i prasowania pieluch. Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – to już nie te czasy. Teraz nie ma potrzeby przeprowadzania specjalnych zabiegów. Wystarczy opłukać pieluszki i wrzucić do pralki, dodać delikatny środek do prania, ustawić odpowiedni program i włączyć. Reszta zrobi się sama.

Jeśli natomiast chodzi o prasowanie – tym również nie powinnaś się przejmować, ponieważ takich pieluch po prostu nie prasujemy. Pieluszki pod wpływem żelazka tracą swoje chłonne właściwości.

Sposób na podrażnienia

Twoje dziecko ma wyjątkowo delikatną skórę? To kolejny powód, aby wybrać pieluszki wielorazowe, np. te ze sklepu bobomio.pl. Zwykłe jednorazówki mogą zawierać wiele nieprzyjaznych dziecku substancji, które podrażniają pupę maluszka. Przepuszczają zbyt mało powietrza, przez co mogą powstawać odparzenia, a nawet pieluszkowe zapalenie skóry, które bardzo ciężko jest wyleczyć. Wielorazówki zmniejszają też ryzyko przegrzania jąderek u chłopców, co ma przełożenie na ich późniejszą płodność.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here