Czy kolor włosów ma znaczenie przy wypadaniu włosów?

Podobno mężczyźni wolą blondynki, choć żadne badania jednoznacznie tego nie potwierdzają. Wprawdzie blondynki uważają za atrakcyjniejsze fizycznie, jednak to brunetki częściej wybierają na swoje życiowe partnerki. Kolor włosów kobiet obrósł już w niejeden mit i poświęcono mu niejeden żart. Lecz czy kolor włosów ma wpływ na to, że włosy wypadają?

Świat pełen jest brunetek, blondynek, szatynek, rudych. Każda z pań ma własną wizję swojej fryzury, lecz często to także obecna moda decyduje o kolorze włosów. Dzisiejsze sposoby farbowania włosów pozwalają na zmianę ich koloru nawet co kilka dni, jednak to rozsądek decyduje o tym, że na radykalne zmiany kolorów, panie nie decydują się zbyt często. Wiele z nich pozostaje wierna także swoim naturalnym odcieniom, bowiem każdy zdrowo wyglądający włos jest piękny. Warto także wziąć pod uwagę, że stan włosów jest odzwierciedleniem kondycji zdrowotnej całego organizmu. To dlatego często, jeśli dzieje się w nim coś niepokojącego, włosy zaczynają wypadać. Z przebiegu naturalnych faz wzrostu włosa wynika, że wypadanie do 100 włosów dziennie jest procesem zupełnie naturalnym.

Dlaczego włosy wypadają?

Każdy włos wyrasta z tzw. mieszka włosowego. Umiejscowiony jest on pod skórą, a na jego dnie znajduje się cebulka włosa. To z niej wyrasta trzon włosa, który widzimy gołym okiem. Trzon włosa jest martwą częścią włosa i dlatego nie boli podczas ścinania. Natomiast jedynym żywym fragmentem włosa jest cebulka włosa. W cebulce znajdują się melanocyty, które odpowiadają za kolor włosów. Jeśli jest w nich dużo eumalaniny włosy są ciemniejsze, jeśli mniej – jaśniejsze. Jeśli natomiast jest jej we włosie bardzo dużo, nadaje włosom ciepły rudy odcień. Jeśli włosom brakuje krzemu, jodu, cynku, żelaza zaczynają wpadać. I to bez względu na kolor. Jedynym ratunkiem jest dla nich wówczas odpowiednie odżywienie włosa od wewnątrz oraz dostosowana do wymagań włosów pielęgnacja, ponieważ  Włosy są doskonałym wskaźnikiem tego, co dzieje się w organizmie. Jeśli więc brakuje w nim witamin, makro- i mikroelementów oraz innych składników odżywczych po prostu wypadają. Te które zostają są pozbawione blasku i brak im elastyczności. Jedynym ratunkiem jest dla nich właściwe odżywienie. Dobrze zbilansowana dieta, wsparta suplementacją preparatu na bazie młodych pędów bambusa, zawierających niemal 75 % krzemu, jest dla nich idealna. Kobiety stosujące VITAPIL potwierdzają, że znacząco wpływa na kondycję ich włosów. 

Czy kolor włosów może się naturalnie zmienić?

Barwa włosów może się zmieniać pod wpływem uwarunkowań genetycznych, niedoboru lub nadmiaru melaniny wynikającej z nieprawidłowej pracy układu hormonalnego. A także pod wpływem niektórych leków oraz w okresie dojrzewania. Znane są również przypadki, w których pod wpływem bardzo silnego stresu, osoby osiwiały w ciągu jednej nocy. Siwienie włosów następuje głównie w wyniku nagromadzenia nadtlenku wodoru, który utlenia pigmenty zawarte w rdzeniu włosa. Nie ma na to lekarstwa, a to kiedy osiwiejemy, zapisane jest w naszym kodzie genetycznym. Są jednak przypadki przedwczesnego siwienia (przed 30 rokiem życia) wywołane np. przez niedobory witaminy B12. Warto więc sięgnąć po suplementy, które zapewnią włosom odpowiednią dawkę witamin i innych składników. Wśród nich kwas paraaminobenzoesowy, który jest odpowiedzialny za wytwarzanie barwnika włosów. Tylko odpowiednie odżywienie zapewni im piękny i zdrowy wygląd.

Czy farbować włosy?

Oczywiście, że najlepiej byłoby dobierać odcienie farb, które niewiele różnią się od naszych naturalnych kosmyków. Nie trzeba by było wówczas narażać ich na intensywne zabiegi chemiczne z udziałem szkodliwego i niszczącego nadtlenku. Wprawdzie farbowanie włosów na ciemniejsze kolory jest znacznie bezpieczniejsze niż ich rozjaśnienie, to jednak nie oznacza, że wiele kobiet powstrzyma to przed wymarzonym blondem. Jeśli jednak zapewnisz włosom właściwe odżywienie, np. wspomagającym włosy VITAPILEM, z pewnością nieco łagodniej zniosą wszelkie szkodliwe dla nich zabiegi.

Artykuł zewnętrzny.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here