Co warto wiedzieć o korekcji uszu

Chirurgia plastyczna, zwana także chirurgią estetyczną coraz bardziej się rozwija. Jeszcze do niedawna zabiegi chirurgii plastycznej kojarzyły nam się z mocno ingerującymi w wygląd zabiegami. Obecnie jednak doceniamy możliwość korygowania defektów naszego wyglądu, takich jak na przykład korekcja uszu.

Odstające uszy częstą przyczyną kompleksów 

Nieprawidłowy wygląd uszu jest powodem drwin ze strony rówieśników, a w starszym wieku powoduje gapienie się wielu osób. Jednak dzięki zabiegowi, jakim jest korekcja uszu, można pozbyć się kompleksu. Otoplastyka, czyli skorygowanie wyglądu odstających uszu jest zabiegiem krótkim, niezbyt inwazyjnym, a także o stosunkowo krótkim okresie rekonwalescencji, więc coraz więcej osób decyduje się na skorygowanie wady. Zanim jednak wybierzesz się do kliniki chirurgii plastycznej, pamiętaj, że istnieją przeciwwskazania do zabiegu, takie jak anemia, cukrzyca, nieleczone nadciśnienie czy stan zapalny wokół uszu. Korekty uszu nie przeprowadza się także w czasie ciąży i w okresie karmienia piersią.

Wskazania estetyczne i zdrowotne

Choć utarło się, że korekcja uszu najczęściej wykonywana jest ze względów estetycznych (takich jak skorygowanie odstających uszu), to jednak zabieg ten wykonywany jest także ze wskazań zdrowotnych. Należą do nich wszelkie urazy uszu, wady wrodzone czy zniekształcenie małżowiny na skutek choroby nowotworowej. Jeżeli masz wątpliwości, czy twoją wadę uszu da się skorygować, wówczas masz możliwość skorzystania z konsultacji z chirurgiem plastykiem. Lekarz oceni stan uszu, rozpozna twoje oczekiwania oraz przedstawi możliwe rozwiązania. Pomoże ci to w zorientowaniu się, czy zabieg jest możliwe i wskazany.

Jeżeli zdecydujesz się na korekcję uszu, pamiętaj o wykonaniu wszystkich badań, które zaleci lekarz prowadzący. Najczęściej jest to morfologia i OB, a także parametry układu krzepnięcia oraz poziom glukozy i elektrolitów. Przed zabiegiem korekcji uszu zostaną także wykonane zdjęcia głowy, aby dokładnie zobrazować wadę. Operację warto przeprowadzić u specjalistów. Jednym z takich miejsc jest klinika chirurgii plastycznej z Warszawy – Timeless.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here