Żółtaki kępki żółte

Medycyna estetyczna poszła w zastraszającym tempie do przodu, dzięki temu płeć żeńska ma szanse na całkowite zlikwidowanie z tego co jej przeszkadza w jej ciele oraz wyzbycia się kompleksów. W ten sposób kobiety są pewniejsze siebie i potrafią uwierzyć w to, że są piękne. Ostatnimi czasy natrafiłam na dość ciekawe schorzenie, o którym nie miałam pojęcia a znaczna ilość osób z nim walczy – żółtaki.

Czym są żółtaki?

Żółtaki inaczej nazywane jako kępki żółte spowodowane hiperlidemią (nieprawidłowy rozkład tłuszczy – lipidów) oraz zaburzoną pracą wątroby, czynnikami genetycznymi, ale także cukrzycą lub nadciśnieniem to zmiany skórne, które powstają obok powiek, choć mogą występować na dłoniach, stopach. Najbardziej narażone są tutaj kobiety niż mężczyźni, a największa skala zachorowań to między czterdziestym a pięćdziesiątym rokiem życia, choć ich ofiarami mogą być osoby zarówno znacznie młodsze jak i starsze. Tworzą się przez pochłanianie dużej ilości lipidów (tłuszczy) przez komórki. Rodzą się wtedy komórki tzw. piankowe, a w znacznej połowie przypadków dotyczą one osób z dużym poziomem tłuszczy we krwi.

Istnieją ich różne odmiany. Między innymi są to kępki żółte pod postacią płaskich guzków na powiekach. Wyróżnia się też żółtaki guzowate, których rozmiary są znacznie większe, mają żółtą lub różową barwę, rozwijają się symetrycznie i najczęściej na rękach i stopach. Medycyna wyróżnia też małe żółte guzki w obrębie pośladków, których przyczyną może być wysoki poziom trójglicerydów we krwi.

Kępki żółte tworzą się na ścięgnach, określane jako kępki żółte ścięgien, kępki żółte linijne dłoni lub kępki żółte zlewne. Bardzo dużo osób niestety bagatelizuje ich powstawanie, choć mogą być znakiem ostrzegawczym. Mogą też być skutkiem nieodpowiedniej diety obfitą w tłuszcze, głównie nasycone. Według niektórych lekarzy kępki żółte na powiekach mogą być sygnałem zbliżającego się zawału serca. Dzięki kępkom kardiolodzy mogą w szybkim czasie mogą pomóc schorowanym osobom i w ten sposób uniknąć nikłej śmierci.

Co robić żeby zminimalizować żółtaki?

Przede wszystkim zmiana diety, powinno się wprowadzić dużo warzyw, owoców i ryb. Całkowita rezygnacja z tłustego mięsa, oraz dań typu fast food. Powinno się także zwiększyć swoją aktywność fizyczną. Kępki żółte można usunąć chirurgicznie, w tym szkoli się medycyna estetyczna. Oczywiście za nim zdecydujemy się na taki zabieg warto przed zrobić odpowiednie badania.

Drugi sposób na likwidację to laser. Znaczną zaletą jest brak krwi i krótki czas działania. Za nim jednak decyzja badań warto też rozejrzeć się po okolicach nad gabinetami medycyny estetycznej. Powinno się to robić u wykwalifikowanych lekarzy, którzy nas poprowadzą, w jasny i klarowny sposób wytłumaczą na czym ten zabieg polega. Wyszukując w internecie dość szybko można trafić na wiele propozycji, na przykład: wrosinski.pl. Warto jednak zapamiętać że żółtaki mogą wrócić, jeśli człowiek nie zmieni swojego trybu życia i nie zmieni nawyków żywieniowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here