Witamina E
fot. Pixabay.com

Pierwsze skojarzenie które przychodzi nam do głowy z witaminą E to zapewnie „witamina młodości”.  Oczywiście to prawda, dlatego też jest szeroko wykorzystywana w kosmetologii jednak to nie jedyna jej zaleta. Podobnie jak witamina A czy C, witamina E ma ogromny wpływ na prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu

Witamina  E – świetny antyoksydant

Przeczytaj też: http://www.manukazdrowie.pl/naturalna-witamina-e/

Jej właściwości przeciwutleniające są jednym z powodów dla których nazywana jest właśnie witaminą młodości. Zwalcza wolne rodniki chroniąc komórki przed rozkładem. Dodatkowo ma właściwości przeciwzakrzepowe oraz poprawiające płodność u mężczyzn.  Panowie też powinni zauważyć dobroczynne działanie tej witaminy patrząc w lustro – wzmacnia i regeneruje mięśnie więc efekty treningów będą bardziej zauważalne. Polecana jest szczególnie sportowcom oraz osobom prowadzącym bardzo aktywny tryb życia.

Rozpoznanie niedoboru witaminy E

Pierwsze objawy niedoboru witaminy E to przede wszystkim zmęczenie i osłabienie, stajemy się chorowici . Z czasem mogą pojawiać się problemy z zębami a nawet anemia. Wtedy należy wprowadzić do diety więcej tłuszczy – które jednocześnie ułatwiają jej wchłanianie – oraz orzechów, czy pestek słonecznika. W poważniejszych przypadkach gdy dieta okazuje się nie wystarczać, rozważmy dodatkowe przyjmowanie kapsułek z witaminą E.  Wcześniej warto jednak zapytać o poradę lekarza lub farmaceutę.  Przydatne będą również badania krwi, które pomogą znaleźć przyczynę gorszego samopoczucia i ułatwić znalezienie rozwiązania problemu.

Przeczytaj też:  http://www.bodyandmind.pl/witamina-d-czerpana-z-natury/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here