O ile konieczność wizyty u stomatologa budzi nasz niepokój, o tyle spotkanie z chirurgiem stomatologiem bez mała jest przyczyną paniki. Wydaje nam się, że chirurgia stomatologiczna zawsze będzie przyczyną bólu i cierpienia, tymczasem warto zauważyć, że dzisiaj naprawdę jest całkowicie inaczej…

Współczesna chirurgia stomatologiczna

Przede wszystkim warto przez chwilę zastanowić się, czym w zasadzie zajmuje się chirurg stomatolog. Otóż zazwyczaj wydaje nam się,że zakres jego działania jest dość wąski – jest to całkowicie błędne przekonanie. Chirurg stomatolog na pewno zajmuje się usuwaniem zębów – to oczywiste. Jednak tu także warto podkreślić, że jego zadaniem jest usunięcie np . ósemek, dodatkowych zębów, źle wrośniętych korzeni itd. Jest to bardzo trudne zadanie wymagające naprawdę dużej precyzji – nie chodzi tylko o chęć uniknięcia przez pacjenta odczuwania bólu, lecz także, a może przede wszystkim, uniknięcie powikłań, jak uszkodzenie nerwu itd. Zadania chirurga stomatologa nie sprowadzają się jednakże tylko i wyłącznie do usuwania zębów.

Obecnie chirurg stomatolog zajmuje się także implantologią, w szczególności zaś odpowiednim przygotowaniem jamy ustnej i kieszonek zębowych pod implanty. Ponadto w zakres kompetencji chirurga wchodzi również podcięcie wędzidełka, zabiegi na dziąsłach itp.

Kiedy zgłosić się do dobrego chirurga w Łodzi?

Jeśli tylko widzimy, że ze stanem naszej jamy ustnej jest coś nie tak, odczuwamy bóle, których nie możemy dokładnie zlokalizować, chcemy założyć implanty, to koniecznie warto skonsultować się z chirurgiem stomatologiem. Co istotne – ważny jest wybór odpowiedniego gabinetu. Szczególnie polecane w tym zakresie jest zapoznanie się z ofertą www.medycynaistomatologia.pl/chirurgia_stomatologiczna_lodz.html. Tu znajdziemy naprawdę wiele możliwości ratunku dla zębów, dobrych specjalistów oraz co szczególnie istotne – specjalistów z różnych dziedzin i gałęzi zarówno stomatologii, jak i medycyny. Dzięki temu możemy liczyć na naprawdę fachową diagnozę i wyjątkową oraz kompleksową opiekę.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here