Mikrodermabrazja - zabieg obowiązkowy w każdym salonie

Czym jest mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to rodzaj peelingu mechanicznego, polega na złuszczaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia.

Stopniowe ścieranie naskórka, do którego dochodzi w czasie zabiegu, stymuluje produkcję nowych komórek oraz syntezę kolagenu i  elastyny, poprawia również krążenie krwi i limfy w skórze właściwej. Dodatkowo wspomaga usuwanie ze skóry toksyn.

Jakie są rodzaje mikrodermabrazji?

Istnieją dwa podstawowe typy mikrodermabrazji, które różnią się stosowanym medium i mechanizmem działania. Są to mikrodermabrazja diamentowa i korundowa.

W przypadku tej pierwszej urządzenie składa się z głowicy pokrytej drobinkami diamentu oraz pompy zasysającej. Osoba wykonująca zabieg przykłada tarczę do skóry. Powoduje ona ścieranie naskórka, który następnie jest odsysany za pomocą pompy. Najlepsze efekty daje zabieg wykonany diamentem naturalnym. Metoda jest wskazana dla osób o skórze wrażliwej, skłonnej do podrażnień, ponieważ jest delikatniejsza.

W przypadku mikrodermabrazji korundowej medium ścierającym jest proszek tlenku aluminium. Metoda ta jest szczególnie skuteczna w walce z przebarwieniami i rozszerzonymi porami, aczkolwiek jest nieco bardziej agresywna niż mikrodermabrazja diamentowa. W przypadku tego zabiegu strumień mikrokryształów korundu jest wypychany pod ciśnieniem z jednej dyszy, uderza w skórę, a następnie razem z drobinkami usuniętego naskórka jest zasysany przez drugą dyszę

Jakie są zalety mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezpiecznym i nieinwazyjnym, nie wymaga rekonwalescencji. Można ją wykonywać na skórze każdego rodzaju i na dowolnej części ciała, przy czym intensywność zabiegu dobiera się w zależności od kondycji skóry właśnie. Zabieg nie powoduje alergii, nie pozostawia blizn ani przebarwień. Jedynymi niepożądanymi efektami, które mogą się pojawić jest zaczerwienienie skóry, jej nadwrażliwość, pieczenie lub mrowienie. Większość tego typu objawów ustępuje w ciągu dwóch dni. Efekty widoczne są już po jednym zabiegu. Skóra staje się bardziej gładka i elastyczna, ujednolica się jej koloryt, nabiera promiennego wyglądu. Najczęściej jednak mikrodermabrazję wykonuje się w serii 2 do 12 zabiegów, z przerwami od 1 do 4 tygodni.

Mikrodermabrazja sprzęt stosowana jest w przypadku przeróżnych problemów skórnych jak: trądzik, zaskórniki, łojotok, rozszerzone pory, blizny różnego pochodzenia, drobne zmarszczki, suchość skóry, cellulit, rozstępy, przebarwienia czy plamy starcze orz wiele, wiele innych.

Czy są jakieś przeciwwskazania do zabiegu?

Przeciwwskazaniem do wykonania mikrodermabrazji jest zakażenie wirusowe, bakteryjne lub grzybicze (np. opryszczka, liszajec etc.), łuszczyca, nowotwór skóry lub łagodny nowotwór jak włókniak. Mikrodermabrazji nie należy wykonywać również w przypadku trądziku różowatego, przerostów oraz nadżerek na skórze.

Na co zwrócić uwagę kupując urządzenie do mikrodermabrazji?

Wybierając urządzenie do mikrodermabrazji warto zwrócić uwagę na kilka czynników. W przypadku mikrodermabrazji diamentowej urządzenie powinno mieć regulację podciśnienia i dobrze przemyślany filtr. W nowoczesnych sprzętach filtr bezpośrednio przy głowicy nie jest już potrzebny. Dobrze też aby urządzenie było względnie ciche. W przypadku mikrodermabrazji korundowej ważny jest natomiast sposób dawkowania korundu.

Dobrze aby elementy urządzenia do mikrodermabrazji jak manipulator czy filtr były wymienne. Będą się one bowiem zużywać, w przypadku mikrodermabrazji korundowej stosunkowo szybko.

Oczywiście urządzenie powinno być dobrej jakości, sprawne i efektywne oraz posiadać wszystkie certyfikaty, aby było w pełni bezpieczne. Warto zwrócić uwagę na długość gwarancji oraz to gdzie i jak szybko przeprowadzany jest serwis.

Jak wyglądają ceny urządzeń do mikrodermabrazji?

Ceny urządzeń do mikrodermabrazji są bardzo zróżnicowane. Wahają się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Często są one sprzedawane w postaci kombajnów, razem z innymi urządzeniami. Cena takiego kombajnu jest zazwyczaj bardzo wysoka, ale należy pamiętać że kupując go nabywamy więcej niż jedno urządzenie.

Mikrodermabrazja to obecnie obowiązkowy zabieg w większości salonów. Warto dobrze przemyśleć zakup urządzenia służącego do jego wykonywania, aby było wydajne, bezpieczne i służyło długo i bezawaryjnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here