Wybierasz się na pedicure w Łodzi? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o tym zabiegu

Marzysz o pięknych stopach? Czas wybrać się na pedicure! Zdradzamy, co musisz wiedzieć o tym zabiegu!

Pedicure – krok po kroku

Właściwa pielęgnacja stóp jest kluczem do ich zdrowia – dlatego też specjaliści zalecają, aby regularnie wykonywać pedicure. Niewłaściwa higiena (lub jej brak…) są najczęstszymi przyczynami różnorodnych problemów: od odcisków, poprzez wrastające paznokcie, aż po stany grzybicze. A czasem wystarczy odrobina profilaktyki!

Podczas zabiegu pedicure najpierw usuwany jest stary lakier czy odżywka z płytki paznokcia. Następnie stopy są moczone w wodzie z dodatkiem preparatów zmiękczających. Po odmoczeniu, paznokcie są obcinane i opiłowywane, skórki są odsuwane. Po tych czynnościach usuwa się zgrubiały naskórek z podeszwy stóp za pomocą specjalnej frezarki bądź pilnika. Kolejnym krokiem jest peeling oraz wykonanie masażu z wykorzystaniem kosmetyków dopasowanych do potrzeb skóry. Ostatnim etapem jest lakierowanie paznokci.

Zabieg można wykonać samodzielnie w domu lub u kosmetyczki. Jeśli nie jesteś biegła w pielęgnacji paznokci stóp, umów się na pedicure w Łodzi czym prędzej!

Kiedy należy wykonać pedicure?

Pedicure warto wykonywać regularnie. Niemniej szczególnymi wskazaniami do wykonania zabiegu jest na pewno zbyt sucha i szorstka skóra stóp. Pedicure jest wskazany także, gdy skóra pięt jest zgrubiała, lekko się łuszcząca lub pękająca. Niepokój (i chęć wizyty u kosmetyczki) powinny wzbudzić również wszelkie odciski i modzele.

Należy wiedzieć, że równocześnie istnieją przeciwwskazania do wykonywania pedicure – zarówno tego w domowym zaciszu, jak i nawet u kosmetyczki. Jednak same tego nie odkryjemy – dlatego warto umówić się na wizytę u specjalistki chociażby po to, aby sprawdzić, czy samodzielnie wykonywanie pedicure nam nie szkodzi.

W niektórych sytuacjach ekspertka może odesłać nas do podologa, czyli lekarza zajmującego się problemami stóp. W specjalistycznych gabinetach przeprowadzane są zabiegi pedicure’u leczniczego, konieczne w przypadku usuwania głębokich odcisków, leczenia wrastających paznokci czy różnego typu chorób stóp oraz paznokci.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here