Czy wiedziałeś, że do wyprodukowania jednej peruki potrzeba włosów pochodzących od 5 do nawet 10 osób? Z roku na rok rośnie liczba pacjentów walczących z chorobami nowotworowymi i innymi schorzeniami, których następstwem jest całkowite wypadnięcie włosów. Dla ludzi stojących w obliczu wielkiej tragedii jedyną możliwością powrotu do codziennego funkcjonowania jest zakup peruki lub inwestycja w system włosów. Możesz wspomóc walkę o lepsze jutro dla chorych, oddając swoje włosy fundacji zajmującej się wykonywaniem peruk.
Kto może oddać włosy?
Peruki mają całkowicie inne właściwości niż te wykonywane z włosów syntetycznych. Tkane z naturalnych włosów słowiańskich fryzury wiernie imitują wyrastające z głowy pukle, są miękkie, trwałe oraz mogą być poddawane dowolnym zabiegom stylizacyjnym. Ze względu na swoją wysoką jakość i maksymalnie naturalny wygląd, to właśnie one są cenione na perukarskim rynku. Zainteresowanie tego typu wyrobami jest ogromne. Aby peruki mogły trafić w ręce potrzebujących osób, najpierw producenci muszą pozyskać odpowiednią ilość materiału do ich wyrobu.
Do wsparcia produkcji peruk dla kobiet i dzieci noszących na sobie stygmaty choroby może przyczynić się każda osoba, która chce pozbyć się minimum 25 cm włosów (z krótszych pasm tkanie peruk jest niemożliwe). Ponadto, oddane fundacji włosy nie mogą być rozjaśniane (farbowane na ciemniejsze kolory są przyjmowane), poddawane zabiegom keratynowego prostowania oraz trwałej ondulacji.
Jak ścinać włosy?
Włosy, które zostaną przekazane fundacji, przed obcięciem należy zapleść w kilka warkoczy. Starannie zaplecione włosy ścinamy około 2 cm nad gumką. Istotne jest, aby oznaczyć nasadę i końcówki (nie można doprowadzić do tego, aby włosy się pomieszały). Włosy można ściąć w salonie współpracującym z Fundacją Rak’n’Roll lub samodzielnie wysłać je na wskazany na stronie fundacji adres. Aby włosy mogły być wykorzystane, muszą być ścięte według instrukcji, a do przesyłki musi być dołączone oświadczenie o RODO.