Wiele osób wciąż poszukuje cudownego specyfiku, za pomocą którego bez wysiłku pozbędą się nadprogramowych kilogramów. Popyt napędza podaż, dlatego czarny rynek obfituje w nielegalne preparaty na odchudzanie, takie jak efedryna czy kapsułki z jajami tasiemca. Na szczęście całkiem legalnie można kupić suplementy, które nie są obrzydliwe i nie wzbudzają kontrowersji. Jeśli zatem chcesz przyspieszyć efekty diety i treningu sprawdź, jakie odżywki na odchudzanie masz do wyboru.

Suplementy spalające tłuszcz „fat burnery”

pexels-photo-196640 (1)Tego typu odżywki zawierają substancje o właściwościach termogennych (kofeina, gorzka pomarańcza, zielona herbata i pieprz kajeński), które zwiększają wydzielanie ciepła. Organizm „rozgrzewa się”, przez co wydatkuje więcej energii, także zmagazynowanej w postaci tkanki tłuszczowej. Ubocznym działaniem termogeników jest zwiększenie możliwości treningowych – ćwiczący ma więcej siły i chęci do działania, wolniej się męczy. W rezultacie trening może być cięższy i dłuższy, dzięki czemu możesz spalić więcej kalorii. Suplementy odchudzające o działaniu termogennym nie tylko przyspieszają spalanie już istniejącej tkanki tłuszczowej, ale i zapobiegają jej odkładaniu.

Blokery apetytu

Jak sama nazwa wskazuje, takie suplementy osłabiają apetyt i tym samym zapobiegają nadmiernemu objadaniu się. Wskutek ich stosowania spożywasz mniej kalorii, bo jedzenie przestało być nadrzędnym celem dnia. Sute i niezdrowe posiłki tracą na atrakcyjności, co pomaga w odżywianiu się zgodnie z zaleceniami diety. Odżywki na odchudzanie, które okiełznają Twój wilczy apetyt, zawierają przeważnie chrom i błonnik. Ten pierwszy poskramia chęć na słodycze, a błonnik wypełnia żołądek i zapewnia uczucie sytości.

Odżywki zapobiegające wchłanianiu tłuszczu

Substancje takie jak sprzężony kwas linolowy (CLA) i L-karnityna odpowiadają za przemianę kwasów tłuszczowych na energię, co zapobiega odkładaniu się tkanki tłuszczowej. Organizm zużywa więcej energii nawet w trakcie spoczynku, jednak nie warto omijać treningów. Odżywki odchudzające z CLA i L-karnityną sprzyjają bowiem osobom aktywnym fizycznie – zwiększają odporność na zmęczenie, dzięki czemu trening może trwać dłużej. W przeciwieństwie do typowych spalaczy tłuszczu, suplementy te mogą być stosowane przez chorych na nadciśnienie i cukrzycę.

Odżywki na odchudzanie w postaci zamienników posiłku

Systemy MRP polegają na spożywaniu kompleksowych produktów dietetycznych (występujących w formie koktajli, puddingów, chrupek, ciastek i batonów), które można stosować w zastępstwie posiłku. Głównym składnikiem takich suplementów odchudzających jest pełnowartościowe białko serwatkowe, a w roli dodatków występuje błonnik, czasami łatwo przyswajalne węglowodany i wielonienasycone kwasy tłuszczowe. W odróżnieniu od zwykłego posiłku, MRP nie zawierają pustych kalorii i niezdrowych składników, a ponadto stanowią dietetyczną alternatywę dla deserów i słodyczy. Często zawierają też dodatkowe substancje spalające tłuszcz, co zwiększa szanse na utratę zbędnych kilogramów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here