Dlaczego ceny w Internecie są często niższe niż w tradycyjnym sklepie? Różnica wynika z niższych kosztów prowadzenia działalności. Oprogramowanie do sklepu internetowego to wydatek poniżej 100 zł miesięcznie. Odpadają też koszty magazynowania – sprzedawca może przechowywać towar w domu lub podpisać z hurtownią umowę dropshippingu. Niskie ceny w e-drogeriach wynikają również z ogromnej konkurencji – klient ma do wyboru tysiące sklepów (również zagranicznych), platformy aukcyjne, a także oferty od konsultantek firm kosmetycznych. Cena to często podstawowe kryterium wyboru, dlatego najtańsza drogeria internetowa z pewnością nie może narzekać na brak zamówień. Ale czy faktycznie warto w niej kupować?

Gdzie kupować kosmetyki – sklepy stacjonarne vs drogeria internetowa

sunblock-skincare-healthy-skin-heart-161608Na ostateczną cenę produktu – oprócz kosztów produkcji, ceny opakowania, renomy marki i zabiegów marketingowych – wpływają również koszty prowadzenia sklepu. Nie jest regułą, że w drogerii należącej do ogólnokrajowej sieci, możesz liczyć na niższe ceny. W dużych marketach wydatki na wynajęcie lokalu, wynagrodzenia pracowników i zabiegi marketingowe są znacznie większe niż w osiedlowym sklepiku prowadzonym przez znajomą panią Kasię. Z drugiej strony, pani Kasia ma znacznie mniejsze możliwości w walce o klienta niż popularna drogeria ze znanym logo, co może windować ceny w górę. Choć osiedlowy sklep jest zlokalizowany bliżej niż położona w centrum sieciówka, musisz się liczyć z niewielkim wyborem kosmetyków i brakiem atrakcyjnych promocji. Salomonowym rozwiązaniem będzie drogeria internetowa, w której zapłacisz mniej niż w stacjonarnej sieciówce i do której masz jeszcze bliżej niż do sklepu pani Kasi.

Najtańsza drogeria internetowa – kupuj więcej kosmetyków i nie przepłacaj

W e-drogerii robisz zakupy kiedy i gdzie chcesz – w szkole, w pracy, późnym wieczorem lub w innej strefie czasowej. Zakup możesz dokładnie przemyśleć, gdyż nie poganiają Cię sprzedawcy ani nie przeszkadzają inni klienci. Jednak aby najtańsza drogeria internetowa zasłużyła na swoje miano i była godna Twojej uwagi, powinna również zachęcać:

  • promocjami – możesz liczyć na sezonowe i świąteczne obniżki, a także częste promocje na konkretne kosmetyki
  • kodami rabatowymi – dzięki nim zapłacisz mniej za kosmetyki albo zaoszczędzisz na kosztach dostawy
  • programem lojalnościowym – punkty zebrane za wydane pieniądze możesz przeznaczyć na zakup nowych kosmetyków
  • gratisami – darmowe próbki kosmetyków skłaniają nowych klientów do ponownych zakupów i budują lojalność u stałych odbiorców
  • darmową dostawą – brak kosztów wysyłki to argument, który przekonuje nawet zwolenników zakupów w sklepach stacjonarnych

Pozostaje jednak pytanie, czy najtańsza drogeria on-line na pewno zachowuje wysokie standardy obsługi klienta i czy może zapewnić szeroki wybór kosmetyków? Z racji ogromnej konkurencyjności sklepy z kosmetykami nie mogą sobie pozwolić na lekceważące podejście do kupujących i ubogą ofertę. W razie wątpliwości warto przed zakupem sprawdzić opinie użytkowników o wybranej drogerii.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here