Jak odpowiednio skompletować męski strój do tenisa?

Jak powszechnie wiadomo tenis od lat uważany jest za elitarny sport. W związku z tym nic dziwnego, że tenisiści poza chęcią pokazania się z jak najlepszej strony pod względem techniki gry, powinni również posiadać dedykowany tej grze, profesjonalny strój. W tym artykule powiemy sobie czym kierować się podczas kompletowania męskiego stroju do tenisa.

Moda męska na korcie tenisowym – czyli z czego powinien składać się męski strój do tenisa?

W przypadku mężczyzn strój do tenisa powinien składać się przede wszystkim z koszulki, spodenek, skarpetek, odpowiednio dobranych butów, czapki z daszkiem bądź samego daszka oraz frotki na rękę, która umożliwi ocieranie potu.

Przechodząc jednak do szczegółów i biorąc pod przysłowiową lupę męską koszulkę do gry w tenisa, warto zwrócić uwagę na to, że najczęściej na kortach tenisowych wśród mężczyzn można spotkać jasne koszulki polo z kołnierzykami. Wielu mężczyzn decyduje się również na te wykonane z siateczki wentylacyjnej. Najważniejszym jest jednak, aby wybierając odpowiednią koszulkę do gry w tenisa, zwracać szczególną uwagę na to, żeby była ona przewiewna i nie krępowała ruchów podczas gry.

Kolejnym elementem stroju do tenisa są męskie spodenki tenisowe. W tym wypadku najlepiej sprawdzają się te, które sięgają swą długością do połowy uda. Pamiętać należy również o tym, że dokładnie tak jak w przypadku koszulki do gry w tenisa również męskie spodenki tenisowe, powinny być wykonane z odpowiedniego materiału. Ponadto sugeruje się graczom aby wybierali również takie, które będą posiadały płaskie szwy. Dzięki temu unikną podrażnień na ciele.

W przypadku skarpet niewątpliwie sprawdzą się te grubsze, które zapewnią odpowiednią stabilizację i ochronę kostki. Frotki na rękę są nieocenione w przypadku ocierania potu z czoła, z kolei czapka z daszkiem czy też sam daszek chronią przed promieniami słonecznymi. Buty do tenisa powinny być profesjonalne, odpowiednio stabilizować stopy podczas gry, być wyposażone w specjalną podeszwę, która niwelować będzie ryzyko poślizgnięcia się w trakcie gry. Ponadto powinny być przede wszystkim wygodne i zapewniać komfort ich użytkownikom.

Jaki jest najlepszy materiał na strój do tenisa?

Obecnie na rynku królują stroje do tenisa, uszyte z tak zwanych „oddychających” materiałów. W związku z tym nowoczesne koszulki i męskie spodenki tenisowe wykonywane są z materiałów, które pozwalają na odprowadzanie potu, zapewniają odpowiednią wentylację i są niezwykle wygodne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here