pajaczki

Problem pajączków dotyka wiele kobiet. Ujmują one urody nogom i są oznaką problemów z krążeniem. Z ich powodu nogi mogą być opuchnięte i wrażliwe na dotyk. Zazwyczaj przybierają na sile po dniu stania lub ciągłego siedzenia.

Przyczyny powstawania

Popękane naczynka częściej pojawiają się u kobiet niż u mężczyzn. Artukuły naukowe wskazują na czynniki je wywołujące tj.:

– predyspozycje genetyczne,
– zmiany hormonalne,
– ciąża,
– stosowanie środków antykoncepcyjnych,
– menopauza,
– złe krążenie krwi,
– nałogowe palenie,
– nadwaga,
– brak aktywności fizycznej,
– siedzący tryb życia, praca wymagająca ciągłego stania,
– ciągłe noszenie butów na wysokim obcasie,
– noszenie zbyt ciasnych ubrań.

Zwalczanie pajączków

Najlepszym sposobem by pajączki się nie pojawiały i ich eliminacji we wczesnym stadium jest sport, jak jazda na rowerze, spacery czy pływanie. Dobrze jest także zmienić sposób odżywiania, wprowadzić zdrową dietę, zadbać o obecność witamin A, C, E oraz selenu, miedzi, cynku i rutyny. Najlepiej rzucić papierosy i ograniczyć alkohol.

Domowe sposoby na pajączki

Ekstrakt z borówki czernicy – wykazuje on działania wzmacniające żyły i naczynka. Zaleca się jego zażywanie 3 razy dziennie, jedna dawka to około 20-30 miligramów.

Ekstrakt z Ginko biloba – miłorząb japoński to roślina, która poprawia krążenie krwi i dotlenia żyły. Zaleca się jego stosowanie 3 razy dziennie po ok. 40 mililitrów.

Ekstrakt z gotu koli – zioło to wpływa pozytywnie na niewydolność żył, żylaki i świąd. Przyjmuje się je w dawkach po 200 miligramów – 3 razy na dobę.

Masaż ręczny przy pomocy miękkiej szczotki lub rękawicy jedwabnej – może to być także masaż wodny, gimnastyka nóg. Ważne – nie stosować masażu bańką chińską.

Picie herbatek ziołowych – ziła które pomagają utrzymać dobre krążenie krwi to m.in. ziele rdestu ptasiego, rumianek, ziele skrzypu, trawa cytrynowa, kora kasztanowca, owoc aronii, koszyczek arniki.

Kremy i maści na pajączki – to kosmetyki w których składzie znajdują się wyciąg z winorośli właściwej, oczaru wirgijskiego i arniki.

[Głosów:4    Średnia:4.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here