Chirurgia ręki

Nawet najmniejsze uszkodzenia ręki i urazy różnego pochodzenia mogą skutecznie utrudnić nam wykonywanie codziennych czynności. Często udaje się załagodzić problem stosując regularne zabiegi u specjalisty, ale czasami konieczna jest operacja. W tym przypadku warto zdać się na wykwalifikowanego chirurga ręki, który zoperuje naszą rękę i pozwoli jej wrócić do pełnej sprawności.

Chirurgia ręki- czym się zajmuje?
Jest to dziedzina, która stara się leczyć i niwelować skutki wszelkich urazów kończyny dolnej. Zapobiega oczywiście również takim zjawiskom jak przykurcze mięśni i stawów. Dzięki niej wszelkie patologiczne zmiany wokół stawu łokciowego czy nadgarstka zostają usunięte.

Specyfika chirurgii ręki
Jest to dziedzina, która łączy ze sobą elementy ortopedii, traumatologii i chirurgi plastycznej. W związku z tym chirurg ręki musi być człowiekiem opanowanym i niezwykle sprawnym manualnie Przeprowadzenie operacji ręki wymaga wiedzy z tych trzech specjalizacji, ponieważ w ręce znajduje się wiele ścięgien i zakończeń nerwowych, które łatwo uszkodzić. W związku z tym chirurgia ręki oparta jest w głównej mierze na ścisłej kooperacji chirurga z zaawansowanym technologicznie medycznym sprzętem.

Kiedy operacja ręki jest niezbędna?
Najczęściej dochodzi do niej, gdy inne metody zachowawcze zawiodą. Chodzi głównie o ćwiczenia rehabilitacyjne i leczenie farmakologiczne. Jeśli w ich wyniku ból reki nie zmniejszy się, potrzebna będzie operacja. Zabieg chirurgiczny w takim wypadku to jedyne wyjście, bo dalsza opieszałość mogłaby skutkować martwicą tkanek miękkich ręki, a w konsekwencji jej amputacją.

Co jest kluczowe w chirurgii ręki?

Przede wszystkim dobrze postawiona diagnoza i solidna rekonwalescencja po zabiegu. Niezbędny jest też doświadczony chirurg ręki i placówka, w której będzie przeprowadzana rehabilitacja. Spośród wielu ofert gabinetów lekarskich z całej Polski zdecydowanie warto skorzystać z oferty kliniki https://handproject.pl/. Pracujący w niej ekspert z wieloletnim doświadczeniem w zakresie chirurgii ręki, umiejętnie przeprowadza pacjentów przez traumatyczny okres, jakim jest operacja i jej późniejsza rehabilitacja. Zabiegi chirurgiczne tam robione przeprowadzane są w sposób mało inwazyjny i bezbolesny. Pacjent w trakcie operacji pozostaje pod działaniem znieczulenia miejscowego. Dzięki temu nie jest otumaniony jak przy klasycznej narkozie i może szybciej rozpocząć proces pooperacyjnej rekonwalescencji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here