Badania coroczne

Wykonywanie badań raz na jakiś czas to sprawa niezbędna. Nie od dziś wiadomo, że o zdrowie trzeba dbać, bo ma się je tylko jedno. Właśnie dlatego przynajmniej raz do roku powinno wykonać się podstawowe badania. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że w organizmie nie dzieje się nic złego. U kobiety oprócz wszystkich badań, które zostaną zaraz wymienione, należy odbyć jeszcze obowiązkową wizytę u ginekologa. W jej trakcie lekarz powinien zbadać nas i wykonać cytologię, dzięki której można wykryć raka szyjki macicy. To uchroni nas przed ewentualnymi nieprzyjemnościami. Jak wiadomo, choroba wcześnie wykryta jest uleczalna w większości przypadków. Pamiętajmy też, że nie wszystkie badania trzeba wykonywać.

Tomografia komputerowa zatok będzie zbędna przy okresowych kontrolach. To rodzaj badania, które wykonuje się w przypadku konkretnych problemów. Przejdźmy zatem do standardowego kompletu badań. Obejmuje on oczywiście morfologię podstawową, gdzie określany jest między innymi poziom erytrocytów i leukocytów. Powinno się wykonać także badanie cholesterolu z podziałem na poszczególne frakcje oraz badania trójglicerydów. Warto także wykonać badanie moczu w celu wykrycia ewentualnych nieprawidłowości. Równie istotne jest zbadanie hormonów tarczycy. W dobie popularności diet odchudzających, często zaczynają wariować od zbyt niskiej podaży kalorycznej.

Szybko wykryte zaburzenia łatwiej jest naprostować niż takie trwające przez dłuższy okres czasu. Warto wykonać też badania pod kątem cukrzycy, czyli poziom glukozy i insuliny. Jeśli występowały jakieś problemy z gospodarką cukrową w przeszłości najlepiej poddać się badaniu krzywej cukrowej. A skoro już o cukrze mowa, powinno się regularnie co pół roku chodzić do dentysty, aby ocenić stan uzębienia. Nikt nie chciałby przecież stracić zębów przed trzydziestką. Właśnie dlatego trzeba oceniać ich zdrowie tak często. Jak widać jest trochę badań, które powinno się wykonywać regularnie. Dbając o to, zadbamy także o dobry stan własnego zdrowia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here