Jak wybrać najlepsze obuwie do pracy dla personelu medycznego?

0
158

Odpowiednie obuwie to ważny element wyposażenia personelu medycznego, który spędza wiele godzin na nogach, poruszając się po różnych powierzchniach w trakcie niejednokrotnie długich zmian w pracy. Wybierając obuwie, trzeba wziąć pod uwagę nie tylko wygodę i komfort użytkownika, ale również bezpieczeństwo, higienę i zgodność z wymogami miejsca pracy. Przedstawiamy kilka kluczowych czynników, które warto uwzględnić podczas wyboru najlepszego obuwia dla personelu medycznego.

Buty profesjonalne – wygodne i zgodne z normami bezpieczeństwa

Krew, leki w postaci płynnej czy środki dezynfekcyjne – personel medyczny na co dzień ma do czynienia z substancjami potencjalnie niebezpiecznymi i wymagającymi stosowania odpowiednich procedur. Dlatego tak ważne jest, aby obuwie spełniało normy bezpieczeństwa. Dobry but profesjonalny powinien być wodoodporny i łatwy w czyszczeniu. Ważną cechą jest także antypoślizgowość.

Wiodącym producentem obuwia dla personelu medycznego jest marka Scholl, która wyspecjalizowała się w projektowaniu butów dla zawodów medycznych – https://galeriazdrowia.pl/kategoria-produktu/obuwie-zdrowotne-i-profesjonalne-buty-zdrowotne/obuwie-zdrowotne-do-pracy/ . Jej najnowszym osiągnięciem jest model EVOFLEX, a więc buty wyposażone w antybakteryjną podeszwę i szereg optymalnych rozwiązań. Obuwie to posiada wyjmowaną, dziurkowaną wkładkę, którą można uprać w 90°C i wysterylizować w autoklawie w 134°C. Nawet wierzch buta zaprojektowano w taki sposób, by był łatwy w czyszczeniu oraz by nie gromadziły się na nim płyny oraz brud. Buty EVOLFLEX są także antystatyczne (certyfikat EN ISO  20347:2012) oraz spełniają normę ESD (EN61340).

Komfort pracy personelu szpitala lub przychodni

Dobrze dobrane buty profesjonalne powinny zapewniać amortyzację, redukcję zmęczenia stóp i łagodzenie ewentualnych dolegliwości bólowych, związanych z długotrwałym staniem czy chodzeniem. Buty EVOFLEX posiadają anatomiczny kształt, dzięki któremu dopasowują się do stopy, a także zapewniają jej odpowiednią wentylację podczas użytkowania. Mają również antypoślizgową podeszwę i regulowany pasek, który zwiększa stabilizację stopy podczas chodzenia. Te cechy posiadają także inne modele butów profesjonalnych Scholl, takie jak Clog Back Guard czy Clog Racy https://galeriazdrowia.pl/produkt/clog-racy-white/ . Są to dobrze znane i nadal cieszące się ogromną popularnością buty, doceniane przede wszystkim za oferowany komfort pracy oraz trwałość. Wyposażone są w specjalną wkładkę, zapewniającą odpowiednie wsparcie dla stóp. Jest ona w stanie pochłaniać energię przez piętę, zmniejszając napięcia z jakimi muszą zmagać się staw skokowy i kolanowy oraz mięśnie łydek i ud. Bardzo ważną cechą butów profesjonalnych jest także posiadanie antypoślizgowej podeszwy. Ma to kluczowe znaczenie dla unikania niebezpiecznych poślizgów, które niosą ze sobą ryzyko kontuzji.

Buty medyczne nie muszą być nudne – wybierz kolor

Zarówno klasyczne modele butów przeznaczonych dla personelu medycznego takie jak Clog Back Guard czy Clog Racy, jak i  nowocześnie zaprojektowane buty EVOFLEX, dostępne są obecnie w różnych wersjach kolorystycznych. Na dobre minęły czasy, w których każdy lekarz lub pielęgniarka musieli korzystać z butów białych, jako jedynych dostępnych dla medycznych zastosowań.

Szczególnie linia butów EVOFLEX pozwala wyrazić siebie poprzez ciekawą kolorystykę i design. Różni pracownicy mają własne preferencje w zakresie wybieranej odzieży. Dlatego warto dać im  możliwość wyboru spośród kilku modeli tak, aby każdy mógł znaleźć obuwie, które najlepiej odpowiada jego indywidualnym potrzebom.

Wybór odpowiedniego obuwia dla personelu medycznego to decyzja, która może mieć istotny wpływ na jego codzienną wydajność, komfort i bezpieczeństwo pracy. Przed zakupem warto wziąć pod uwagę wymogi najbardziej istotne dla konkretnego miejsca pracy oraz indywidualne preferencje pracowników. Wspólnym celem w interesie zarówno personelu jak i pacjentów jest zapewnienie optymalnych warunków pracy w placówce zdrowotnej.

Szeroką ofertę komfortowych butów znajdziesz na stronie sklepu https://galeriazdrowia.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here