Manicure francuski to jedna z najbardziej popularnych metod zdobienia paznokci. To swojego rodzaju klasyka, która pozwala uzyskać wyjątkowy, elegancki efekt. Cechą charakterystyczną manicure francuskiego jest prostota, która sprawia, że paznokcie i całe dłonie wyglądają na niezwykle zadbane. To przepiękny sposób zdobienia, idealny dla kobiet w każdym przedziale wiekowym. Świetnie sprawdza się zarówno na co dzień, jak i na wyjątkowe okazje, szczególnie te wymagające schludnego wyglądu i szyku. Kobiety chętnie noszą paznokcie francuskie do pracy, na spotkania z przyjaciółmi oraz na imprezy. Jak widać to bardzo uniwersalna propozycja.

Czym jest french manicure?

Paznokcie french to zazwyczaj podstawowa oferta każdego salonu kosmetycznego w zakresie stylizacji paznokci. Można ją również samodzielnie wykonać dzięki możliwości zakupu odpowiednich zestawów, składających się ze specjalnych pasków oraz lakierów, zazwyczaj w kolorze białym i przezroczystym lub jasnoróżowym.

Metoda polega na zamalowaniu górnych partii paznokci lub też nawet tylko ich końcówek białym lakierem. Można tę technikę zastosować na paznokciach naturalnych oraz na tipsach.

Sposoby uzyskania efektu french manicure

To zabieg wymagający wprawy i precyzji. Idealnie równe pomalowanie pewnego tylko obszaru paznokcia zazwyczaj dla przeciętnej kobiety jest czynnością problematyczną. Warto zatem skorzystać z umiejętności doświadczonej kosmetyczki, która dysponuje odpowiednimi pędzelkami. Ewentualnie na rynku dostępne są specjalne paski w kształcie półksiężyca, które odpowiednio wyznaczają granicę białej warstwy lakieru.

Zalety manicure francuskiego:

– szybki w wykonaniu,
– nadaje paznokciom i dłoniom piękny wygląd,
– uniwersalność, idealny zarówno dla młodych jak i nieco starszych kobiet,
– doskonale komponuje się zarówno ze śniadym jak i bledszym odcieniem skóry,
– wykonywany na różnych kształtach paznokci – okrągłych, owalnych, kwadratowych itp.

Podsumowując, to idealny sposób uzyskania efektownej, a jednocześnie klasycznej stylizacji.

[Głosów:2    Średnia:3.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here