Elektryczne dbanie o zęby

Dbanie o prawidłową higienę jamy ustnej to nie tylko nawyk. Zdrowe zęby są efektem stałej pracy nad nimi, okazjonalnych wizyt u dentysty oraz potrzebnych korekt. To w jaki sposób dbamy na co dzień o zęby przekłada się w przyszłościowych wydatkach oraz prezencji. Bo zęby, a raczej uśmiech to wizytówka, na którą zwraca się uwagę.

O czym zapominamy

Szczotkowanie zębów traktuje się często jako rutynę, coś do odhaczenia w codziennym harmonogramie. Przez bagatelizowanie tej czynności źle lub mało dokładnie szczotkuje się zęby. Gdy przychodzi czas na kontrolę u stomatologa u większości dorosłych pacjentów pojawia się zdziwienie i niedowierzanie, bo przecież myli zęby. Większość dorosłych nadal używa zwykłych szczoteczek do zębów. Dentyści podkreślają, że zwykła szczoteczka nie da takich samych efektów co elektryczna. Człowiek nie jest w stanie wykonać kilku tysięcy obrotów szczotkując szkliwo. Ponadto zwykłych szczoteczek również źle się używa. Dorośli w większości przypadków w dalszym ciągu myją zęby ruchem okrężnym – tak, jak byli uczeni w czasach młodości. Ta „technika” jest odpowiednia dla dzieci. Dorośli używający zwykłej szczoteczki powinni myć je w sposób nakładający – tak by odpowiednio wyczyścić szkliwo i masować dziąsła. Choroby dziąseł są najpowszechniejszym schorzeniem, z którym dorośli przychodzą do dentysty. Jak radzi stomatolog z Rzeszowa, używanie odpowiedniej pasty również ma tutaj znaczenie. Duża ilość fluoru może równie dobrze zniszczyć zęby, jak i im pomóc. Konsultacje stomatologiczne są tutaj niezbędne, lekarz jest w stanie poradzić co i jak robić oraz jaki produkt dobrać żeby olśniewać uśmiechem.

Szczoteczki elektryczne

Dawniej na elektryczną szczoteczkę do zębów pozwolić mogli sobie jedynie nieliczni konsumenci. Obecnie bardzo się to zmieniło. Ceny zaawansowanych szczoteczek idą w dół, a elektryczne warianty trafiają do coraz większej ilości domów. Polacy dają się przekonać do efektów jakie przynosi elektryczna szczoteczka. Myje ona dokładniej co daje się zauważyć już po kilku razach. Pierwsze użycie szczoteczki elektrycznej daje uczucie świeżości, którego wcześniej się nie czuło, trzeba się tylko przekonać. Szczoteczki elektryczne to bardzo szeroka kategoria produktów, w efekcie konsumenci mogą łatwo dopasować dostępne warianty do swoich indywidualnych potrzeb oraz możliwości finansowych. Dla osób, które chcą mieć 100% pewności, że dobrze umyli zęby istnieją specjalne szczoteczki elektryczne, które łączą się za pomocą aplikacji ze smartphonem tworząc trójwymiarową mapę jamy ustnej i pokazując, które miejsca należy doczyścić. Jest to opcja, którą zawsze można rozważyć. Chcąc mieć zdrowy uśmiech i u stomatologa pojawiać się tylko na formalny przegląd warto zainwestować w elektryczną szczoteczkę. Jej cena nie uderzy w domowy budżet, a jej kupno pozwoli zaoszczędzić wydatków oraz bólu związanego z łataniem przyszłych ubytków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here