Podjęłaś decyzję. Chcesz schudnąć. Nie chcesz, aby Twoja dieta pochłonęła większość Twojego czasu i budżetu? Odpowiednie planowanie jest bardzo istotne! Poniżej kilka skutecznych kroków ku temu abyś odpowiednio i z głową podchodziła do robienia zakupów gdy jesteś na diecie.

Zrób sobie listę rzeczy, które chcesz kupić
Na sam początek stwórz listę rzeczy, które kupisz. Znacznie ułatwi Ci to sprawę, ponieważ kupisz tylko to, czego potrzebujesz i nie dasz się wplątać w pułapkę marketingowej sieci serwującej nam mnóstwo „świetnych” produktów po obniżonych cenach.

Im mniej tym lepiej

Dokładnie sprawdzaj etykiety produktów. W miarę możliwości kupuj te, które maja najuboższy skład. Uważaj też na jogurty, serki typu „fit” lub z obniżoną zawartością tłuszczów. Zwykle zawierają one o wiele więcej cukru.

Nie idź do sklepu, gdy jesteś głodna

To bardzo ważna zasada. Liczne badania wskazują na to, że gdy idziemy na zakupy na przysłowiowy pusty żołądek, zwykle kupujemy więcej zazwyczaj nie potrzebnych produktów, których nadmierna konsumpcja prowadzi do gromadzenia się tak bardzo niechcianego tłuszczu. Ponad to jesteśmy bardziej podatni i ulegli w stosunku do reklam popularnych produktów, a związku z niskim poziomem cukru we krwi, mamy ochotę sięgnąć po przekąskę zwykle w postaci słodkiego batonika lub czekolady, która szybko dostarczy nam energii

Kupuj produkty na dzień lub dwa

Zakupy rób w miarę możliwości codziennie lub co dwa dni. Nie jest to aż taka strata czasu, tym bardziej jeżeli trzymasz się wcześniejszej zasady i robisz listę rzeczy do kupienia. Robiąc zakupy co dzień lub dwa kupisz tylko tyle produktów ile zjesz, nie będziesz więc miała problemu z tym czy zjeść dodatkową porcję lub podjeść coś między posiłkami.

Tych kilka prostych kroków mogą znacznie pomóc Ci w pracy nad estetyką Twojej sylwetki. Im szybciej się do nich zastosujesz, tym szybciej zobaczysz efekty. Nie tylko w postaci lepszej sylwetki i lepszego samopoczucia ale też w postaci większej ilości pieniędzy w portfelu. Zatem, do dzieła!

http://www.nailsworld.pl/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here