rozstępy
fot: pixabay.com

Rozstępy to bolączka wielu kobiet. Niektóre próbują ignorować ten problem, inne maja ogromne kompleksy na tym tle. Wszystkie chcemy czuć się piękne, dlatego wciąż szukamy nowych metod na pozbycie się nieładnych kresek na naszej skórze. Przedstawiamy najbardziej efektywne metody walki z rozstępami.

Zobacz też: http://trzypion.pl/jak-sie-pozbyc-rozstepow/

Rozstępy pojawiają się na ciele wówczas, gdy nasza skóra w niedługim czasie musi się w znacznym stopniu rozciągnąć. Zazwyczaj dzieje się to wskutek nagłego znacznego przyrostu wagi i w trakcie ciąży. Rozstępy to tak naprawdę zabliźnione mikrouszkodzenia skóry. 

Terapia w domu

Jeśli rozstępy są niewielkie i powstały niedawno, możemy spróbować je usunąć domowymi sposobami. Dużą rolę odrywają w tym przypadku regularne masaże pod prysznicem specjalną, ostrą szczotką. Powinniśmy je wykonywać kolistymi ruchami, przy okazji stosują naprzemienny prysznic (puszczamy raz ciepła, a raz zimna wodę). Rozstępy wymagają odpowiedniego odżywienia. Najwięcej potrzebnych składników zawartych jest w olejach, zwłaszcza oleju migdałowym, który sprawia, że skóra staje się bardziej elastyczna. Wmasujmy olej w jeszcze wilgotną skórę po kąpieli i pozostawmy na chwilę do wchłonięcia. Oleje mogą brudzić ubrania, dlatego stosujmy je raczej wieczorem. Rano natomiast możemy wmasować preparat na rozstępy na bazie zielonej herbaty.

Profesjonalne zabiegi

Domowe sposoby potrzebują czasu, aby przynieść efekty. Jeśli nie chcemy czekać lub nie przynoszą one rezultatów, albo rozstępy są już stare (mają wówczas biały kolor i są znacznie szersze). Lepiej będzie skorzystać z profesjonalnych zabiegów medycyny estetycznej. Do wyboru mamy terapię osoczem bogatopłytkowym. Zabieg ten polega na ostrzykiwaniu rozstępów preparatem na bazie naszej własnej krwi, który przyspiesza regenerację świeżych blizn. Drugą i najbardziej skuteczną metodą jest laseroterapia. To bezpieczny zabieg, który daje natychmiastowe efekty. Po zabiegu należy przez dłuższy czas unikać słońca, dlatego warto umówić się na laseroterapię jesienią. 

Przeczytaj też: http://www.blizejedukacji.pl/jak-trzynastolatek-moze-zarobic-pieniadze/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here