przyczyny bolesnej miesiączki
fot. pexels.com

Wiele kobiet uskarża się na ogromne boleści związane z ich cyklem miesiączkowym. Bywa nawet i tak, że nie są zdolne co wykonywania codziennych obowiązków i jeśli tylko mogą, to zostają w domu, a jeśli nie, próbują ratować się tabletkami przeciwbólowymi.

Zobacz też: http://www.blogprasa.pl/bolesna-miesiaczka-jakie-moga-byc-przyczyny/

Jak sobie radzić z bolesną miesiączką?

Jeśli jesteś w grupie kobiet, która uskarża się na okropne bóle w trakcie trwania miesiączki, powinnaś udać się do lekarza specjalisty, który poszuka przyczyny tych boleści. Lekarz również podpowie ci jak najlepiej sobie radzić z bolesnym okresem.

Jeśli jesteś już po konsultacji i diagnoza, którą usłyszałaś brzmi, że taka już twoja natura, wówczas możesz podjąć kilka kroków, aby sobie poradzić z boleściami każdego miesiąca. Przede wszystkim zaopatrz się w leki rozkurczające, ponieważ to skurcze macicy powodują największe bóle, takie leki przyniosą ci ulgę. Dodatkowo pomyśl o termoforze, który przykładany do podbrzusza z gorącą wodą, wpłynie rozluźniająco na napięte mięśnie. Pamiętaj, by zawsze przykładać termofor przez materiał, aby się nie poparzyć.

Jakie mogą być przyczyny bolesnych miesiączek?

Przyczyn tak naprawdę może być wiele. Poważniejszych i mniej poważnych. Z tych poważniejszych przyczyn, które mogą powodować ogromne bóle menstruacyjne, mogą to być problemy z jajnikami – zespół policystycznych jajników, endometrioza, zapalenie jajnika, torbiele lub inne schorzenia, które wykryć może wyłącznie ginekolog.

Przyczyny lżejsze twoich boleści miesiączkowych mogą stanowić nieodpowiednie nawyki żywieniowe, ale także przeziębione przydatki lub naturalne predyspozycje.

Aby zredukować swoje cierpienie co miesiąc, zmień nawyki żywieniowe, wprowadź więcej ilości sportu uprawianego na co dzień, a także dbaj o siebie. Bierz ciepłe kąpiele, nie spożywaj alkoholu w czasie poprzedzającym nadejście miesiączki.

Jeśli nie planujesz zajścia w ciążę, możesz poprosić swojego ginekologa o tabletki antykoncepcyjne, które zredukują ból menstruacyjny, a także poprawią twoją kondycję włosów, skóry.

Przeczytaj też: http://www.bodyandmind.pl/masaz-dobry-na-wszystko/

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here