rzęsy
fot. pexels.com

Oczy – mówi się, że to w nich odbija się dusza. Oczy nadają charakter nie tylko twarzy, ale również makijażowi. Są niczym rama dla obrazu. Dobrych kilka lat temu obcowaliśmy z trendem stylizowania brwi, obecnie króluje zabieg przedłużania rzęs. Dzięki przedłużeniu rzęs można uzyskać nowe spojrzenie i znacznie podkreślić makijaż oka.

Zobacz też: http://jegoego.pl/przedluzone-rzesy/

Przedłużone rzęsy a makijaż oka

Na makijaż oczu składają się zarówno wystylizowane brwi, powieki – górna i dolna, rzęsy (dolne i górne), niektórzy odrębnie mówią również o kąciku oka, jako elemencie pośredniczącym między powiekami. Mimo tak wielu obszarów, na których należy się skupić podczas makijażu oka, to rzęsy stanowią sedno wykończenia całego makijażu i mają wpływ na efekt końcowy. Mocno podkreślony rzęsy sprawiają, że makijaż jest bardziej intensywny, a delikatnie zaznaczone – nadają makijażowi bardziej naturalny look. Jeszcze do niedawna wizażystki korzystały z różnych tuszów do rzęs, aby uzyskać wyznaczony efekt. Obecnie coraz więce osób korzysta z zabiegu przedłużania rzęs.

O przedłużaniu rzęs

  • Przedłużane rzęsy sprawdzą się nie tylko u osób, które z natury mają rzęsy krótkie, ale także u tych, którzy chcą uzyskać efekt pomalowanych rzęs bez faktycznego ich tuszowania; dzięki temu efekt jest bardziej trwały wystarcza na dłużej i nie trzeba codziennie malować rzęs.
  • Rzęsy można przedłużać nie tylko u kosmetyczki, która zazwyczaj stosuje tutaj metody np. 1:1, 2:1, 3:1 itd., ale również w zaciszu własnego domu.
  • Wiele kobiet, które samodzielnie przedłuża rzęsy i robi to w domu, korzysta zazwyczaj z gotowych pasków rzęs, który wystarczy przykleić przy linii wodnej oka. Jest to raczej zabieg zagęszczania, niż przedłużania, jednak przy krótkich rzęsach stosując tę metodę, to również dba się jednocześnie o przedłużenie rzęs.
  • Korzystają z usług w salonie kosmetycznym, przedłużanie rzęs wygląda najczęściej tak, że do każdej rzęsy przykleja się dodatkową (sztuczną lub naturalną). Można tutaj skorzystać z metody 1:1, która oznacza, że do każdej jednej rzęsy klientki przykleja się jedną rzęsę. Analogicznie, są również metody np. 2:1, 3:1 lub kępki – co oznacza, że zamiast pojedynczej rzęsy przykleja się kępkę rzęs.

Zabieg przedłużania rzęs sprawia nie tylko to, że makijaż oka jest bardziej efektywny. Dodatkowo, kobiety nie muszą na co dzień malować rzęs i oszczędzają przy tym czas na malowanie i demakijaż rzęs, a także pieniądze niezbędne do zakupu tuszu i kosmetyków do demakijażu.

Przeczytaj też: http://www.zdrowieinatura.pl/kwas-hialuronowy-na-zmarszczki/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here