Okolice oczu to bardzo delikatny obszar, który wymaga codziennej pielęgnacji. Należy im się profesjonalna opieka, aby utrzymać je w nienagannym wyglądzie. Na rynku istnieje obszerny wybór produktów przeznaczonych do tego zadania. Wybór odpowiedniego produktu zależy od tego z jakimi problemami się zmagamy oraz jakich składników szukamy. Ważną wytyczną przy wyborze powinien stanowić również nasz wiek.
Kremy i żele pod oczy – cienie i obrzęki
Zmęczone, podkrążone i opuchnięte oczy to problem z którym zmaga się wiele z nas. Popularne „worki” pod oczami to efekt trybu życia (niewyspania) ,diety (braku witamin i minerałów) lub starzenia się. Problemy ten najczęściej dotyczy osób po 20 roku życia. Na szczęście dostępne, profesjonalne kosmetyki przywrócą naszym oczom dawny blask. Czego powinniśmy doszukiwać się w kremach i żelach jeśli naszym problemem są cienie oraz obrzęki? Przede wszystkim powinniśmy postawić na preparaty o działaniu rozjaśniającym. Tutaj świetnie sprawdzi się witamina C, która powinna znaleźć się w składzie. W naszym preparacie powinny się również znaleźć składniki poprawiające krążenie krwi. Odpowiedzialne za to są; kofeina, kasztanowiec, wyciąg z ruszczyka. Zredukować cienie i obrzęki pomoże również wyciąg z lukrecji. Jej działanie polega na zatrzymywaniu wody w organizmie, dzięki czemu nawilża i koi skórę. W składzie warto doszukiwać się również;
- witamina E
- koenzym q10
- miłorząb dwuklapkowy
- resweratol (przeciwutleniacz)
Warto szukać kosmetyku w formie kuleczki, który dodatkowo chłodzi oraz zmniejsza opuchliznę. Także kosmetyki w formie żelów można przechowywać w lodówce, aby odpowiednio schładzały zmęczone okolice oczu. Preparaty należy nanosić kolistymi ruchami, zaczynając od wewnętrznego kącika oka.
Kremy i żele pod oczy – pierwsze zmarszczki mimiczne
Efekt upływu czasu, zauważyłaś na swojej twarzy? A jesteś w grupie osób przed 40 rokiem życia? Pierwsze zmarszczki tzw. kurze łapki to nie powód do paniki. Są one wynikiem każdego uśmiechu, zdziwienia czy grymasu w Twoim życiu. Są również nieuniknione ale można im przeciwdziałać. Pierwsze zmarszczki mimiczne należy potraktować kosmetykami, które w składzie zawierają; filtry UV, koenzym q10. Ważnym sprzymierzeńcem w walce z pierwszymi oznakami upływu czasu będzie również witamina E. Pierwsze kremy i żele pod oczy przeciwzmarszczkowe dedykowane są dla osób 30 +. Szukajmy kremów, które będą pomagać skórze w odprężaniu się oraz rozkurczaniu.
Kremy i żele pod oczy – zaawansowane zmarszczki
W przypadku bardziej widocznych zmarszczek, należy działać mocniejszymi składnikami, niż w przypadku „kurzych łapek”.W produktach na takie problemy należy szukać składników, które pobudzą kolagen do wzrostu, a także zahamują procesy wiotczenia skóry. Swoje działanie powinny opierać na takich witaminach jak; A,E i C – czyli antyutleniaczach odpowiedzialnych za walkę z wolnymi rodnikami. Profesjonalne kosmetyki powinny zawierać przede wszystkim kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za nawilżanie skóry. Retinol, koenzym q10 oraz kolagen – powinny znaleźć się w składzie profesjonalnego kosmetyku.
Kremy i żele pod oczy – krem nawilżający
Nie masz problemu z sińcami ani z pierwszymi widocznymi zmarszczkami? Do tej grupy należą najczęściej młode osoby przed 20 rokiem życia. To jednak nie oznacza,że ich oczy nie wymagają pielęgnacji. Warto myśleć zawczasu i zadbać o nie na przyszłość. Taki produkt powinien wzmacniać strukturę skóry i uszczelniać naczynia krwionośne. W składzie warto szukać;
- Ekstrakt z guarany.
- Ekstrakt z topoli czarnej
- Ekstrakt z lawendy.
- Ceramid 6.
- D-panthenol.
- Dipalmitynian hydroksyproliny.
- Ekstrakt z ruszczyka.
Takie produkty odpowiednio zadbają o okolice Twoich oczu, odpowiednio nawilżą oraz zapobiegną wczesnym zmarszczkom mimicznym.
Kremy i żele pod oczy – czego unikać?
W profesjonalnych produktach pod oczy nie powinny się znaleźć takie substancje jak; alkohol, emulgatory czy silikon. Pamiętajmy że okolice skóry oczu to bardzo wrażliwe miejsce, które łatwo ulega podrażnieniom. Kwasy owocowe również mogą podrażnić okolice oczu np. glikolowy czy salicylowy. Zawsze dobierajmy kremy i żele pod oczy z rozsądkiem i odpowiednio dopasowane pod nasze potrzeby.
Źródło: http://medycyna.biz.pl/