Jeśli wypadanie włosów spędza ci sen z powiek, zanim sięgniesz po środki farmakologiczne, specjalne szampony i odżywki, sprawdź, co do zaoferowania ma w tej sprawie natura. Poniżej przedstawiamy rośliny, które pomogą walczyć z nadmiernym wypadaniem włosów.
Przeczytaj też: http://www.e-stawiamnazdrowie.pl/5-roslin-na-wypadajace-wlosy/
Jak właściwie stosować rośliny zapobiegające wypadaniu włosów?
Medycyna naturalna ma to do siebie, że nie powoduje skutków ubocznych, jednak to nie oznacza, że nie należy stosować kilku zasad. Przede wszystkim z wymienionych poniżej roślin możecie zrobić napary do picia, płukanki do włosów czy wcierki do skóry głowy. Pamiętajcie jednak, aby po trzech miesiącach stosowania zrobić sobie minimum miesiąc przerwy. Tylko wówczas kuracja będzie miała sens, a organizm właściwie zareaguje na działanie roślin i ziół.
Jakie rośliny warto stosować, gdy wypadają włosy?
Pokrzywa
O jej prozdrowotnych właściwościach i niesamowitym wpływie na kondycję włosów, nie trzeba chyba nikomu przypominać. Pokrzywa to częsty składnik szamponów i odżywek. Ale jest u nas tak powszechnie dostępna, że można pokusić się o samodzielne zasuszenie i przygotowanie naparów. Jeśli nie mamy na to czasu, wystarczy odwiedzić pobliski sklep zielarski. Ze względu na bogatą zawartość krzemu, pokrzywa bardzo korzystnie wpływa na stan skóry głowy. Zapobiega ewentualnym schorzeniom, wzmacnia i odżywia skórę głowy, w ten sposób zapobiega wypadaniu włosów. Napary, wcierki i płukanki z pokrzywy są więc bardzo wskazane.
Nagietek lekarski
Często stosowany w medycynie naturalnej, pomoże także wówczas, gdy zmagamy się z nadmiernym wypadaniem włosów. Ma działanie przeciwzapalne i łagodzące, pomoże również zwalczyć łupież. Włosy po nim stają się silne i błyszczące. Napar z nagietka można wykorzystać do picia lub jako płukankę do włosów. Sprawdzi się także jako wcierka na skórę głowy.
Rozmaryn
Wystarczy, że wyposażycie się w olejek eteryczny z rozmarynu. Dodawanie go do szamponu spowoduje, że wasze włosy staną się błyszczące, mocne i wygładzone. Ponadto rozmaryn zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów oraz zmniejsza ich przetłuszczanie. Wspiera także porost włosów.
Chmiel pospolity
Chmiel wpływa przeciwzapalnie na skórę głowy. Pomoże więc nie tylko przy zmianach łojotokowych i łupieżu, ale także wzmocni mieszki włosowe i przyspieszy wzrost włosa. Z chmielu również można stosować napary do picia, wcierki czy płukanki do włosów.
Żywokost lekarski
Naparów z korzenia tej rośliny absolutnie nie pijemy! Grozi to silnym zatruciem! Preparaty z korzenia żywokostu lekarskiego są polecane na słabe i łamiące się włosy. Poza tym żywokost nawilża włos i zapobiega rozdwajaniu końcówek, warto więc stosować go szczególnie w porze zimowej.
Zobacz też: http://www.bodyandmind.pl/poznaj-wlasciwosci-biotyny-witaminy-zycia/