Preparaty odchudzające to produkty często wybierane przez osoby, które nie widzą już efektów diety i treningów. Dostępne są w postaci tabletek i herbat. Ich producenci obiecują naprawdę wiele. Należy jednak pamiętać, że samo przyjmowanie takich preparatów na nic się nie zda. Żeby schudnąć konieczna jest dieta i aktywność fizyczna, które wpływają na ujemny bilans kaloryczny. Natomiast preparaty odchudzające mogą być pomocnikiem w walce o wymarzoną sylwetkę. Jakie są rodzaje takich preparatów? Które z nich warto wybrać?

Preparaty przyspieszające spalanie tłuszczu

Cieszą się dużą popularnością. Producenci deklarują, że przyjmowanie tego typu tabletek przyspieszy spalanie tłuszczu. Często ich składnikiem jest l-karnityna. To składnik, który przyspiesza procesy metabolizmu tłuszczów. Dzięki l-karnitynie możliwe jest utlenianie kwasów tłuszczowych, a to konieczne, żeby zobaczyć efekty odchudzania. W tego typu produktach pojawia się także kofeina, sprzężony kwas linolenowy oraz cholina.

Preparaty zmniejszające łaknienie

Kolejną grupę preparatów odchudzających stanowią te, które mają za zadanie zmniejszyć łaknienie. W ich składzie często pojawia się błonnik. W połączeniu z wodą pęcznieje w żołądku, co daje uczucie sytości. W składzie tego typu tabletek może się pojawić także chrom. Reguluje on poziom cukru we krwi, podwyższa poziom dobrego cholesterolu w organizmie i wspomaga metabolizm. W pigułkach zmniejszających łaknienie pojawiają się również wyciągi z roślin, na przykład kozieradki. Należy pamiętać, że preparaty z błonnikiem powinny być popijane dużą ilością wody.

Środki utrudniające wchłanianie tłuszczów

W ich składzie może się pojawić chitosan. Ma on umiejętność łączenia się z tłuszczami przyjmowanymi z pokarmów, co prowadzi do zmniejszonej ich absorpcji w jelicie cienkim.

Oprócz tego rodzaju środków na rynku dostępne są także herbatki, które pozytywnie wpływają na trawienie. Niektórzy decydują się także na preparaty przeczyszczające i moczopędne. Zwykle mają one w swoim składzie naturalne składniki. Nie oznacza to jednak, że ich nadużywanie jest dla organizmu bezpieczne. Środki przeczyszczające ułatwiają wypróżnianie, zwiększają wydzielanie soków trawiennych. Dzięki nim zmniejsza się wchłanianie szkodliwych produktów przemiany materii. Natomiast preparaty moczopędne pomagają w pozbyciu się z organizmu nadmiaru wody, co może pomóc w walce z cellulitem oraz obrzękami. Są to takie preparaty, których stosowanie nie powinno być długotrwałe. Może bowiem prowadzić do odwodnienia organizmu i tym samym utraty ważnych składników mineralnych.

Preparaty na odchudzanie stosowane są przez wiele osób. Mogą być świetną pomocą dla tych, którzy chcieliby szybciej osiągać rezultaty aktywności fizycznej. Nie można jednak zapominać, że jest to pomoc doraźna. Nie wykona pracy za nas. Nie można liczyć na to, że zadziała bez aktywności fizycznej i diety. Ich stosowanie najlepiej skonsultować z lekarzem lub dietetykiem, który doradzi, jaki produkt sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku.

http://www.fitnesstube.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here