Phonak Roger Pen

Roger Pen to jedno z najważniejszych osiągnięć firmy Phonak – lidera na rynku zaawansowanych rozwiązań dla osób niedosłyszących. Bezprzewodowy mikrofon nagrodzony za nietuzinkowy design statuetką iF DESIGN AWARD na pierwszy rzut oka nie przypomina urządzenia medycznego. Tymczasem zapewnia osobom cierpiącym na niedosłuch doskonałą jakość dźwięków odbieranych z odległości i w najtrudniejszych warunkach akustycznych. Co warto o nim wiedzieć?

Czym jest Roger Pen?

Technologia audiologiczna ciągle się rozwija i unowocześnia, a zmiany idą w kierunku miniaturyzacji, elegancji i dyskrecji. Dotyczy to nie tylko samych aparatów słuchowych, ale także wszelkich dodatkowych akcesoriów ułatwiających słyszenie. Wszystko po to, by zagwarantować osobom zmagającym się z niedosłuchem jeszcze większy komfort. Pod względem tych kryteriów Roger Pen wręcz nie ma sobie równych.

Roger Pen to niewielki bezprzewodowy mikrofon wyglądem przypominający zwykły długopis. Jego wprowadzenie na rynek przez cieszącą się świetną renomą markę Phonak okazało się prawdziwą rewolucją dla osób korzystających z aparatów słuchowych. Roger Pen zapewnia perfekcyjne rozumienie mowy w hałasie i na odległość. Okazuje się zatem niezastąpiony w sytuacjach, w których porozumienie jest dla pacjentów z ubytkiem słuchu najbardziej problematyczne.

Jak działa mikrofon Roger Pen?

Roger Pen został wyposażony w inteligentne algorytmy, które pozwalają urządzeniu dostosować się do poziomu hałasu panującego w otoczeniu. Zapewniają bezprzewodowy przekaz dźwięku najwyższej jakości wprost do współpracującego z mikrofonem aparatu słuchowego. Mikrofon znacznie poprawia wrażenia słuchowe w przypadku, gdy źródło dźwięku znajduje się 10 metrów od użytkownika aparatu.

Urządzenie wyposażone jest w funkcję Bluetooth, umożliwiającą odbieranie połączeń telefonicznych bezpośrednio w aparacie. Posiada także wejście audio, dzięki któremu mikrofon można podłączyć do telewizora czy laptopa i bezprzewodowo transmitować multimedia do odbiornika.

Zależnie od potrzeb można skorzystać z jednego z trzech typów ustawień:

  • przeznaczonego dla wywiadu kierunkowego – sprawdza się w sytuacji, kiedy rozmawiamy bezpośrednio z jedną lub kilkoma osobami – mikrofon wystarczy skierować w stronę rozmówcy, którego chcemy słuchać; dźwięki otoczenia zostają wyciszone;
  • przeznaczonego dla jednego rozmówcy w hałasie – wówczas mikrofon może być zawieszony na jego szyi na specjalnej zawieszce, najlepiej w odległości około 20 cm od jego ust;
  • przeznaczonego dla spotkań w szerszym gronie ustawienia konferencyjnego z wielokierunkowym odbieraniem dźwięków.

mikrofon

Ustawienia dopierane są automatycznie, istnieje jednak możliwość ich ręcznej zmiany. CO ważne, mikrofon można w każdej chwili wyciszyć jednym przyciskiem.

Dlaczego warto korzystać z mikrofonu Phonak Roger Pen?

Do najważniejszych zalet używania mikrofonu Phonak Roger Pen należy zaliczyć przede wszystkim:

  • znaczą poprawę słyszenia na odległość – w idealnych okolicznościach, to znaczy takich, gdy pomiędzy dwoma osobami nie pojawiają się żadne fizyczne przeszkody, odległość ta może wynosić nawet 20 metrów. Dla porównania przeciętny aparat słuchowy działa najefektywniej, gdy rozmówcy znajdują się nie dalej niż 1,8 m od siebie.
  • Automatyzację – mikrofon inteligentnie rozpoznaje środowisko akustyczne, w jakim się znajdujemy, i dostosowuje do niego własne ustawienia, aby zapewnić jak najlepsze rozumienie mowy.
  • Lekkość i dyskrecję – Roger Pen waży mniej niż 30 gramów i ma rozmiar standardowego pióra czy długopisu – bez problemu mieści się w przedniej kieszeni koszuli. Jednocześnie, dzięki eleganckiej metalowej budowie dostępnej w różnych kolorach, prezentuje się bardzo stylowo.

Dzięki swojej konstrukcji Roger Pen może być używalny w dowolnym miejscu i czasie. Poznaj produkty marki Phonak Roger Pen:

https://esklep.brandvital.eu/bezprzewodowy-mikrofon-phonak-roger-pen,3,405,2857

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here