Pampersy dla dorosłych

To nie wstyd szukać rozwiązania problemu, szczególnie gdy przez wielu ten problem jest uważany za wstydliwy i nierzadko sprowadzany do tabu. Pampersy dla dorosłych na receptę na nietrzymanie moczu to jeden ze sposobów na poradzenie sobie z tą uciążliwą dolegliwością.

Pampersy dla dorosłych na receptę pozwalają skutecznie ukryć problem nietrzymania moczu. Pieluchy, a także majtki chłonne wyposażone w specjalistyczny wkład pomogą czuć się bardziej komfortowo i normalnie funkcjonować osobom zmagającym się z NTM.

Pampersy dla dorosłych na receptę – dla kogo będą najlepsze?

Majtki chłonne, zwane też pieluchomajtkami czy pampersami, mają naprawdę wiele zalet, które docenią najbardziej osoby zmagające się na co dzień z ciężkim stopniem nietrzymania moczu. A jakie są główne plusy tych produktów? Pampersy dla dorosłych na receptę cechują się wysoką chłonnością, niewątpliwą ich zaletą jest też boczne zapinanie na rzepy, które ułatwia wymianę. Warto wspomnieć też o wysokiej ochronie przed przeciekaniem i wygodnym użytkowaniu. Po zdjęciu wystarczy je po prostu wyrzucić.

Pampersy a majtki chłonne – czym właściwe się różnią?

Czym tak właściwie różnią się majtki chłonne od pampersów? Choć często nazwy te używane są zamiennie, dotyczą jednak innych produktów. Majtki chłonne są zdecydowanie cieńsze i przypominają zwykłą bieliznę – dlatego uważane są też za opcję bardziej dyskretną. Dostępne są w wersjach zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Mają wbudowany wkład chłonny, a ich używanie może być bardziej wygodne niż zwykłej wkładki do bielizny, ponieważ eliminują ryzyko przemieszczania się wkładki. Polecane są szczególnie osobom, które są aktywne fizycznie. Pampersy dla dorosłych na receptę są zamiennikiem majtek chłonnych. Wszystko zależy od sytuacji, w jakiej się znajdujemy, bo dany rodzaj ochrony powinniśmy właśnie do niej dostosować.

Problem zdrowotny a refundacja

Produkty dla osób mających problem z nietrzymaniem moczu często są dość drogie. Dlatego pampersy dla dorosłych na receptę to doskonałe rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić. By otrzymać refundację, choroba, z którą zmaga się dana osoba, musi być objawem innego schorzenia, na przykład wad wrodzonych bądź uszkodzenia dróg moczowych. Rodzaj schorzenia jest ważny podczas przyznawania refundacji, ponieważ od niego zależne są limity refundacji NFZ. Warto pamiętać, że do otrzymania pomocy z Narodowego Funduszu Zdrowia niezbędne jest również ubezpieczenie zdrowotne.

Zlecenie na pampersy dla dorosłych na receptę można otrzymać podczas wizyty u jednego ze specjalistów, który zawarł umowę z NFZ, np. urologa bądź ginekologa. Zlecenie wystawione przez lekarza należy potwierdzić w punkcie właściwego oddziału NFZ, a jest ważne do końca miesiąca, na który zostało wystawione, jednak nie dłużej niż 30 dni. Jego potwierdzenia należy dokonać osobiście, drogą pocztową lub przez pełnomocnika. Oddział NFZ podczas potwierdzania pierwszego zlecenia na pampersy dla dorosłych na receptę wystawia pacjentowi kartą comiesięcznego zaopatrzenia. Warto pamiętać, że udając się do apteki lub sklepu medycznego, trzeba wziąć ze sobą właśnie tę kartę zaopatrzenia comiesięcznego.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here